in

Tavsiye Edilen 5 Dizi Önerisi

Tavsiye Edilen 5 Dizi Önerisi

Çoğu zaman canımız sıkıldığında değişik aktivitelere başvururuz. Bu aktivitelerin başında dizi veya film izlemek gelir. Şimdi sizlere 5 tane dizi önerisinde bulunacağım.

1. THE VAMPIRE DIARIES

Belkide çoğu zaman ismini duyduğumuz bu dizi Eelena Gilbert’ın (nina dobrev) Stefan, Damon Salvatore Kardeşler (paul wesley, ian somerhalder) arasında bocaladığını aynı zamanda değişik konusu ve sıra dışı vampir halleriyle keyif veriyor. Dizi her sezon başka bir konuyu ele alarak devam ediyor. 8 sezon süren dizi oldukça fazla izleyici kitlesine sahip.

2. THE ORIGINALS

İkinci dizimiz olan The Originals, Vampire Diaries dizisinin devamı niteliğindedir. Vampire Diaries’in 4. sezon sonunda diziden ayrılan Mikaelson ailesi New Orleans’a gelerek kendi krallıklarını sürmeye başlıyorlar. The Originals, Hayley Marshall (phobe tonkin) ve Klaus Mikaelson’ın (joseph morgan) ebeveynleri oldukları Hope Mikaelson(danielle russell)’i düşmanlarına karşı koruma mücadelelerini anlatıyor. Dizide ağır basan kardeşlik filmin sonuna kadar birbirlerini kollamakla geçiyor. Dizi 5 sezondan oluşuyor ve izleyici kitlesi baya fazla.

3. LEGACIES

Legacies, Julie Plec’in (the vampire diaries, the originals) diğer dizilerinin devamı niteliğindedir. The Originals ve The Vampire Diaries’in bir parçası. Hope Mikaelson (Danielle Rose Russell), The Originals’in beşinci ve son sezonunda oynadığı rolü sürdürerek 17 yaşındaki Hope Mikaelson rolünü üstlendi. Şu anda hala bölümleri yayınlanmaya devam etmekte.

4. RIVERDALE

Riverdale, konusuna bakıldığında olaylar küçük ama son derece ilginç bir kasabada geçmektedir. Sakin ve her şeyin sıradan göründüğü bu kasabaya özellikle dışarıdan gelenler farklı duygulara kapılmaktadır. Sürrealist bir grup gencin yaşadığı kasabada her şey oldukça şirin bir görüntüdedir. Ancak bu kasabada son derece karanlık ve gizemli olaylar yaşanmaktadır. Özellikle lise öğrencisi Jason Blossom’un nehirde boğulması ve cesedinin bulunamaması dikkatleri bu kasabaya toplamıştır. Yine de hayat sanki normal akışında devam etmektedir. Ancak bu durum kasabanın dışarıya verdiği görüntüyü yansıtmaktadır.

5. STRANGER THINGS

Bugüne kadar yapılmış en iyi Netflix dizilerinden biri olarak gösterilen Stranger Things; Will adında 12 yaşında hayat dolu bir çocuğun, bir anda ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Farklı kollardan aramalar başlatılmasına rağmen, Will’in kayboluşuyla ilgili belirgin bir iz bulunamıyor. Fakat tam arama ekipleri vazgeçtiği sırada gizemli bir kız ortaya çıkıyor ve olaylar tamamıyla farklı bir boyut kazanıyor. Will gibi bir anda ortadan kaybolan ve yıllar sonra geri dönen bu kız, küçük çocuğun bulunabilmesi için bir umut ışığı haline geliyor. Ancak daha sonra devlet eliyle yapılan gizli deneylerden korkutucu doğaüstü güçlere uzanan bu gizem dolu hikaye, git gide daha da karmaşık bir hal alıyor.

kooplogger

Yazar: MeDuSa

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın
  1. Eğer 13 yaşındaysanız, tam size uygun öneriler. Eğer 18-20’li yaşlarınızdaysanız ilginizi çekmeyeceğini düşündüğüm öneriler. Eger 25+ iseniz zaten bu dizilerin beş para etmeyeceğini anlamışsınızdır hiç bulaşmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.