TARİFSİZ OLASILIK

Hayallere kapılmak çok yabancıyken, bir anda kendini, hayalini kurmaya korktuğun şeyi yaşarken bulman da olası. Muhtemelen sahip olabileceğin en tarifsiz olasılık da bu. 

Kelimeler birbiri ardına sıralanmışken bir türlü dudaklarından süzülüp yolu bulamaz ve susarken bulursun kendini. O tarifsiz duygular mutluluk ve korku olarak köşeye sıkıştırır ruhunu. Sonra derin bir iç cekme… Geçmiş olsun, kapılmış gidiyorsun.

Bir anda olan her şey sonsuz heyecana sürükler. Planladığın şeylerin nasıl alt üst olup akabinde nasıl da daha güzel olaylara sebep olacağını bilsen bugünü çok daha anlamlı yaşamaya çalışırsın. Hayal kırıklıklarını göze aldığında, artık yaşadığından eminsindir zaten. Nasılsın diye sorulduğunda standart iyiyim cevabının ötesine geçtin demektir. Şayet tüm hayatın çıkmaza girse, yine de hepsini onunla/o yanındayken aşabileceğine inanıyorsan, daha doğrusu hissediyorsan doğru yerdesin. Doğru zaman olgusu yanlış bir olgu belki çünkü karar verdiğin her an doğru zamandır ama doğru yer olgusu tartışılabilir bence. Doğru yerdeysen ve bunu tüm zerrende hissediyorsan tamamdır. 

Bir şeyin iyi ya da kötü sonuçlanması değil mesele. Hatta sonuçlanması hiç değil. Ulaşmak istediğin noktaya gitmek için aldığın yol seni sen yapanlar. Yaptığın tüm planlar bu duygularla tanışman için hazırlıktı muhtemelen. Planlarının ötesine çıktığın gün eve döndüğünde ne hissettiğini bir bak. Eğer mutluysan ve bonus olarak bir de huzurlu hissediyorsan ne şanslı olduğunu ifade eden gülümseme şu an yüzünde belirdi bile. Biliyorum, tam olarak bu başından beri bahsetmeye çalıştığım. 

Eğer nerede bende o şans diyorsan da unutma pek çok şey sana bağlı. Kontrolün dışındaki şeyler için çok fazla düşünme, zaman kaybı. Korkmadan, kendini severek attığın her adım seni bulunduğun noktadan bir adım dahi olsa ileriye taşıyacak ve sonuçta bir kazanan olacaksa orada senin adın yazacak.

yazar

Yazar: Bell's

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum