Tam Ders Çalışacakken Gelen ”Odayı Toplama” İsteği

Vize; dört tarafı hocalarla çevrili, öğrencilerin düşmanı, akademik personelin korkulu rüyasıdır. Ülkemizde her üniversitenin belirli haftalarında yer yer sağanak küfürlü, yer yer durağan geçmektedir. Öğrencilerin bu önemli haftada sık sık günümüzden geçmişe gidip lisede kendini “Üniversiteyi kazan her şey kolay olacak.” diye gazladıkları hocaların sağlık ve sıhhatlerini bol bol yokladıkları bir haftadır. Bir de vizeye çalışmak yerine yaptıkları bir takım aktiviteler vardır. İşte vizeye çalışmak yerine yaptığımız her biri birbirinden değerli aktiviteler;

1.Odayı toplamak

Vizeler yaklaşır yaklaşmaz zaten bütün öğrenci kardeşlerimizin gözüne batmaya başlayan oda düzenleri vizelerin gelmesiyle artık gözlerini kan ağlatmaktadır. Tabii öğrenci kardeşim durur mu yapıştırır cevabı odayı toplayarak.

2.Film izlemek 

Normal zaman zarfında çok film izlemeyen öğrenci o an uzun zamandır izlemek istediği filmin internete düştüğünü 3 ay sonra fark etmesiyle avına sessizce yaklaşarak filmini izler.

3.Sosyal medyada gezinmek 

Bir çok öğrencinin ani bir şeytana uymasıyla Kıvanç Tatlıtuğ’un teyze kızını stalklamasıyla stalkın krallığını yazdığı dönem olarakta bilinir.

4. Aileni aramak

Uzun zamandır ailesini aramadığını fark eden öğrenci hemen telefonunu alır ve bütün dakikalarını bitirmek için adeta annesinden babasının teyzesinin kızına kadar herkesi arar.

5. İmana gelmek 

Uzun zaman sonra birden dua ederek iç huzuruna kavuştuğunu fark etmek. Özellikle sınav anında bir çok hafıza kafa tutacak dua performanslarıyla göz  bile doldururlar.

6.Bilgisayar dosya temizliği

Bilgisayarında biriken gereksiz dosyaları temizlemek adına atılan bir adımdır. Dosyaları temizlerken eski fotoğraflar bulunur ve mutlu olunur.

7. Temizlik yapmak 

Aniden gelen ulan bu odayı/evi kaç aydır temizlemiyorum düşüncesi ile öğrencileri yoklar. temizlik yapmaya karar veren mağdur öğrenci tabii ki kolları sıvar ve harika bir iş ortaya çıkarır.

8.Müzik Listesi Düzenlemek

Bir çok öğrenci ders çalışırken kendini gazlayacak müzikleri belirler ki ders çalışırken isteğini yitirmesin. Ders çalışırken dinlenecek müzik listesine Evgeny ile giriş yaparken Müslüm babayla listeyi bitirebilirsiniz.

9. Notları bulmak 

Vizenin geldiğini öğrenmekle eksik olan notları kovalayan öğrenciler notları bulup çalışmasada bir iç huzura ererler.

10. Hesap yeteneğini geliştirmek

Vize notunu tahmini hesaplarken sonrası sözlü notu, olası ihtimal için derken bir bakarlar harika bir hesap yetenekleri olmuş.

Bonus: içerik girmek

 

Vizeye çalışmak yerine bu tespitlerde bulunan üniversiteli gencimiz kendini buralarda içerik girerken bulabilir.

Ekstra bonus: Evlilik planları

Özellikle vize zamanı gelen aniden evlenme hayaliyle, gelecekteki olası düğün için düğün şarkılarından, davetli listesine kadar her şey hayal edilir.


Ayrıca bu konuyla ilgili aşağıda çok eğlenceli bir de video var. Onu da izlemeyi ve kooplog YouTube kanalına abone olmayı unutmayın 🙂

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=COJdDX-bo8M[/embedyt]

kooplog.com kurucu ortağı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir