Taliban'a bak Atatürk'e Teşekkür Et.

Herkesin gündeminde Afganistan’ı ele geçiren Taliban Terör örgütü var. Terör örgütü diyorum çünkü kadınlara değer vermeyen, burka takmadığı için öldüren, kadınları sokak ortasında kırbaçlayıp taşlayan bazen de cahiliye devrinden kalma yeni doğmuş kız bebekleri diri diri gömen gerçekten de İslam ile bağdaşmayacak uydurulmuş bir din ile varlığını sürdüren bir terör örgütünden bahsediyorum.

Dün bir videoda gördüm uçağın kanadına yapışarak uçabileceğini zanneden bilimden uzak savaşmaktan başka bir işe yaramayan Afganlar hakkında TV’ye çıkan Doğu Perinçek “Taliban, Mustafa Kemal Paşa’nın Türkiye’de yaptığı gibi Afganistan’ın Kurtuluş Savaşını başardı” sözlerine cevap vermek istiyorum. Taliban Terör Örgütü ile Atatürk’ü bir tutmak akıl tutulmasıdır. Afganistan bizden yüz yıl geriden takip ediyor. Şöyle bir Türkiye’nin yüz yıl öncesine geri dönerek tarihin tozlu sayfalarına bakalım.

Daha detaylı anlatayım. 1. Dünya Savaşı 1914’te başlamış 1918’de sona ermiş hemen akabinde Mondros Ateşkes Antlaşması imzalanmıştır. 1919 senesindeki Osmanlı Devleti’nin haritasına şöyle bir bakalım. Payitaht İstanbul İngiliz ve Fransızlar tarafından işgal edilmiş ve Ayasofya Camisi’ne İngiliz ve Fransız bayrağı asılmıştı. Ege Bölgesi Yunanlılar tarafından işgal edilmişti. Akdeniz Bölgesi yine Yunanlılar ve İtalyanlar tarafından işgal edilmişti. Güneydoğu Anadolu Bölgesi önce İngilizler sonra Fransızlar tarafından işgal edilmişti. Doğu Anadolu Bölgesi Ermeni ve Ruslar tarafından işgal edilmişti. Karadeniz Bölgesi’ni ise Ruslar ve Fransızlar işgal etmiştir. İşgal edilmeyen bölge Ankara ve çevresidir.

Şimdi böyle bir durumda iki şey olacaktı. Ya padişah boyun eğip şuan ki Suriye ve Irak’taki gibi parçalara ayrılıp mandaterlikle yönetilecektik ya da bir ADAM çıkacak yurdumuzu düşmanlardan kurtaracaktı. Atatürk’ün olmadığını varsayarsak İstanbul belki de Vatikan gibi özerk bir bölge olacaktı. Ya da nasıl ki 1939’da Hatay Devleti kurulduysa İstanbul Devleti kurulacaktı. Ege Bölgesi’ni Yunanistan’a ait olacaktı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni Suriye ya da Irak’ın topraklarına katıp hala da iç karışıklıklar devam ederdi. Doğu Anadolu Bölgesi ise Ermenilere ait olurdu ya da Büyük İsrail Devleti kurulurdu. Bakınız bütün bu senaryoların oluşması muhtemel olaylardır.  

Peki, Atatürk ne yaptı. Tekke ve zaviyeleri kapatarak bilimsel eğitimin önünü açtı. Bizi Ortadoğu bataklığına sürüklemeyerek insanca yaşayabileceğimiz pırıl pırıl bir Cumhuriyet bıraktı ve geri kalmış tüm toplumların örnek aldığı modern Türkiye’yi kurdu.

Eğer ki bugün özgürce gezip dolaşabiliyorsanız, kendinizi ifade edebiliyorsanız bu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve kanını dökerek vatan toprağını düşmanlara bırakmayan aziz Türk Milletine borçlusunuzdur.

Bizim başka Türkiye’miz yok o yüzden daha yüksek sesle ÜLKEMDE MÜLTECİ İSTEMİYORUM!..

Thebat
Hayat; Siyahı da olan bir gökkuşağı..
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bir kimseye dostluğumuzu sağken göstermeyi öğrenelim, ölünce değil…

Bir kimseye dostluğumuzu sağken göstermeyi öğrenelim, ölünce değil…

Sonraki
Osmanlı Tuğra Altın Kolye Modelleri

Osmanlı Tuğra Altın Kolye Modelleri

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı. Hemen yazmaya başla
Mart ayı blog yarışması başladı
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.