Zeki İnsanların “ASLA” Yapmadığı 4 Şey

Gerçekten zeki insanların asla yapmadığı 4 şey

1. Fazla düşünmezler

Bunun yerine, her şeyi acımasız bir aciliyetle test ederler.

İronik olarak, son derece zeki insanların ayırt edici özelliği alçakgönüllülüktür. Zeka, deneyim ve bilginin bir yan ürünüdür ve akıllı insanlar bilmedikleri veya yapamayacakları şeylerin acı içinde farkındadırlar.

Bunu düşündüğünüzde, aşırı düşünmek sadece şişirilmiş bir ego durumudur. Sorununuza bir cevap ‘düşünebileceğinizi’ düşünüyorsunuz. Sadece kafanızdaki bir sorunu çözecek kadar akıllı olduğunuzu düşünüyorsunuz.

Akıllı insanların yapacağı şey bu değil. Akıllı insanlar, The Black Swan’ın yazarının anti-kütüphane dediği şeyi benimser: bilmediğimiz her şeyden oluşan bir dizi. Akıllı insanlar, sorunlarının cevaplarının kafalarında bulunamayacağını bilirler.

Bunun yerine, hemen harekete geçerler. Bir dürtü üzerine sözleşmeler imzalayacaklar ve onları vahşice kesecekler. İlginç bir şey bulurlarsa, enerjilerinin %140’ını tek başına o şeye çevirecekler ve işe yaramadığını anladıklarında hemen bırakacaklar.

Sahte zekalı bir kişiyi nasıl tanımlayacağınız aşağıda açıklanmıştır: Hedeflerine ulaşmak için gerçekte ne yaptıklarını sorun. Eylemsizliklerini haklı çıkarmaya başlarlarsa, sözde bir entelektüelle karşı karşıyasınız demektir.

2. Küçük konuşmalar yapmazlar

Bunun yerine, sınırda dürüstlük ve doğrudanlıkla liderlik ederler.

Agresif zekalı insanlarda öne çıkan bir diğer şey de açık sözlülükleri ve dürüstlükleridir.

Gerçekten zeki insanlar zamanlarına değer verirler ve sizinkine de değer verirler. Bu nedenle, 30 dakika boyunca tatilleri hakkında gevezelik eden akıllı bir insanı nadiren duyacaksınız. Sadece amacı görmüyorlar.

Bir çeşit filtre olduğunu düşünüyorum. Bu zeki insanların kibar olmaktan hoşlanmadıklarından ya da nasıl hoş olunacağını bilmediklerinden değil.

Bence tepkini ölçmek için yapıyorlar. Doğrudan olmalarını takdir ederseniz, başka bir akıllı insanla uğraştıklarını bilirler. Doğrudanlıklarından dolayı kafanız karışır ve hakarete uğrarsanız, muhtemelen akıllı görünmeye çalıştığınızı hemen anlarlar.

3. Harekete geçmek İçin karmaşık bir nedene İhtiyaçları yok

Bunun yerine, genellikle bir dürtüyle hareket ederler.

Akıllı insanlar bazen çocukça davranırlar, ancak özgür iradeli davranışlarını amaçsızlıkla karıştırmazlar.

Görüştüğüm insanların çoğu, eylemlerini görünüşte keyfi nedenlerle açıklıyor. “Çünkü hoşuma gidiyor” veya “sadece iyi hissettiriyor” gibi şeyler söyleyecekler ve bu da ne yaptıklarını bilmediklerini düşünmenize neden olabilir.

Her şeyden önce, gerçekten zeki insanlar her zaman ne yaptıklarını bilirler. Bu nedenle, size şunu veya bunu neden yaptıklarını açıklayan 30 dakikalık bir derse girmezlerse, bunun nedeni büyük olasılıkla asıl noktayı görmemeleri veya zamanları olmamasıdır.

Ama o zaman, zeka sadece zekadan daha fazlasıdır. Zeka da duygularınıza güvenmekle ilgilidir. Akıllı insanlar, dış bilgilerle birlikte iç sinyallerine nasıl güveneceklerini öğrenirler.

Öte yandan, sözde akıllı insanlar, yaptıkları şey her neyse, bunu yapmak için genellikle süper akıllı bir nedene sahip olacaklardır. Pazarlar, endüstriler, haberler ve en son araştırmalar hakkında konuşacaklar. Kararlarında tüm dünyanın arkalarında olduğuna sizi ikna etmeye çalışacaklar. Ve sonra 2 ay boyunca kıçlarının üzerinde oturacaklar.

4. Konuşmaları kaçırmazlar

Bunun yerine, konuştuklarından daha çok dinlerler.

Çok zeki insanların bir diğer özelliği de, nadiren konuşmanın merkezinde yer almalarıdır. Bir sebepleri olmadıkça, birinin üzerinde hakimiyet kurduklarını nadiren duyarsınız.

Kısmen, gerçekten akıllı insanlar, çoğu konuşmanın ne kadar boş olduğunu fark ettikleri için. Yıllarca süren deneme ve yanılmalardan sonra, sözlerinin nadiren somut bir sonuca yol açtığı gerçeğini bulurlar. Bunun yerine, eylemlere odaklanırlar.

Diğer bir sebep de iyi dinleyici olmalarıdır. Agresif zeki insanlar bir sebepten dolayı zekidir – onlara hayat ve işle ilgili şeyler anlatan çok ve çok sayıda agresif zeki insan vardır. Bunu yapmak için iyi birer dinleyici olmayı öğrendiler.

Aynı zamanda bir ego meselesidir. Bir tartışmada birini yenebileceğini biliyorsan neden konuşmasına izin vermiyorsun? Halihazırda bildiklerinizi kanıtlamanın ve bu süreçte tonlarca enerji harcamanın ne anlamı var?

Bir sohbete hakim olan birini duyduğunuzda – dikkatli olun, büyük olasılıkla sözde bir entelektüel ile uğraşıyorsunuzdur.

Sizde Zeki Biri Olmak İster Misiniz ? Şimdi Alfa Erkek Kitabını Alarak Bunun İçin Bir Adım Atabilirsiniz.

             TIKLA; SATIN AL! 

***Daha fazlası için takipte kal ! – Sevgiler, Berk EKİM.

yazar

Yazar: berkekim

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum

  1. Saçma bir yazı.Bir kere anlamanız gereken bir şey var ki o da akılla zeka aynı şey değildir.Bu yazdıklarınız akıllı bir insan için geçerli ola biler belki ama zeki bir insanla uyuşmaz asla.Özellikle ilki zeki insanlar fazla düşünmezmiş bir de bu düşünmek egodan kaynaklanırmış gerçekten okurker çok güldüm.Düşünmek zeki insanın elinde olan bir şey değildir.Evet düşünmekle bir yere varılmaz çoğu zaman.Hatta ne kadar düşünürsen içinde kaybolursun.Ama zeki bir insan düşünmekten kendini alı koyamaz bazen işe yaramasa bile.Akılla zekanın farkını anlayın ilk önce