Sony AirPods’a Rakip Bir Kulaklık Çıkardı

Sony AirPods'a Rakip Bir Kulaklık Çıkardı

Japon teknoloji devi Sony, Apple’ın kulaklığı AirPods’a rakip olabilecek bir kulaklık çıkardı.

Sony AirPods'a Rakip Bir Kulaklık Çıkardı

Gürültü engelleme özelliği olan Sony WF-1000XM3 kablosuz kulak içi kulaklık, yeni bir Bluetooth sistemi kullanıyor. Eski modellerde sadece sol kulaklık telefona, bilgisayara, tablete veya diğer ses cihazlarına bağlanabiliyordu. Sağ kulaklık ise sol ile birlikte çalışıyordu. Bu yeni modelde ise iki kulaklık da ayrı olarak cihazlara bağlanabiliyor. Eski modellerin aksine yeni modelde her kulaklıkta ikişer adet mikrofon bulunuyor. Böylece kulak içi kulaklık, WH-1000XM3 kulak üstü kulaklık modeli ile aynı ses izolasyonuna sahip oluyor. Bu, cihazın en önemli özelliği. Ön sipariş fiyatı 229,99 dolar (1.294 TL) olan kulaklığın özellikleri sadece bunlarla sınırlı değil. Kulaklıklardan birini çıkardığınız zaman çalan müzik otomatik olarak duruyor. Ayrıca kulaklığın dış tarafında kontrol tuşları da var.

Sony AirPods'a Rakip Bir Kulaklık Çıkardı

10 dakika şarj edildiğinde 90 dakika kullanılabiliyor

Pek çok şey düşünülerek tasarlanan WH-1000XM3 eski modellere kıyasla sahip olduğu farklılıklar göz önünde bulundurulduğunda Apple’ın AirPods’una rakip konumunda. USB-C soketine sahip kompakt şarj aleti ile birlikte birlikte gelen cihaz, sağ ve sol kulaklıklardan her biri gürültü engelleyici açık hâldeyken 6 saat kesintisiz çalışıyor. Bataryası dolu kompakt şarj aleti ile birlikte bu rakam 24 saate çıkabiliyor. AirPods ile aynı ses kalitesine sahip olan yeni Sony kulaklık, kompakt şarj aleti 10 dakika şarj edildiğinde, 90 dakika kullanılabiliyor.

Önerilen İçerik: Apple’ın Efsane Müzik Uygulaması iTunes Tarihe Karışıyor

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Eğer Bugün Ölseydiniz Nasıl Hatırlanırdınız?
Sonraki
Yeni Nesil Çocukların Doyumsuz Olmasının Sebepleri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.