HAYRANLIKLA İZLEYECEĞİNİZ 3 FİLM

Merhabalar, bu yazımda sizlere son zamanlarda hayranlıkla izlediğim film önerilerini sunacağım.

Hadi başlayalım…

1) 1917 / Aksiyon – Savaş

1917 filmi, I. Dünya savaşı sırasında iki askerin düşman bölgelerinden geçerek, yüzlerce askerin canını kurtaracak önemli bir mesajı zamana karşı yarışarak iletmelerini konu ediniyor.

Özellikle filmin görüntüleri size enfes bir görsel şölen sunuyor. İzlerken su gibi akıp geçeceğini hissedeceğiniz bir film olacak.

             Bugünün iyi geçeceğini ummuştum.

          Umut çok tehlikeli bir şey.

           1917

2) JOJO RABBİT / Dram – Savaş

Jojo Rabbit filmi bizi II. Dünya savaşı yıllarına götürüyor. Bu filmde Adolf Hitler’i Jojo Betzler adındaki bir çocuğun gözlerinden görüyoruz. Tabii burada gördüğümüz Adolf Hitler, Jojo’nun hayali arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor. Film boyunca Jojo’nun hayali arkadaşı Adolf Hitler ve gerçek Hitler ile olan ilişkisine şahit oluyoruz. Ayrıca film Jojo’nun annesinin çatı katında gizlice sakladığı yahudi bir kızın ortaya çıkmasıyla ilginç bir hal alıyor. Film, yahudilere karşı yapılan ırkçılığı bir kez daha gözlerimizin önüne seriyor.

Filmi izlerken nasıl bittiğini anlamıyorsunuz bile gayet akıcı bir şekilde ilerliyor.

             Aşk dünyadaki en güçlü şeydir.

          JOJO RABBİT

3) ROMA / Dram

Roma filmi, Meksika’nın Roma mahallesinde bulunan bir evde hizmetçi olarak çalışan Cleo adında bir kadının hayatını konu ediniyor. Filmde bir yandan Cleo’nun hizmetçi rolündeki yaşamına şahitlik ederken diğer yandan ise  dışarıda geçirdiği bambaşka dünyasına adım atıyoruz.

Film tamamen siyah beyaz bir görüntüden ibaret olduğu için herkese hitap etmeyebilir. Ama filmin kamera açıları, görüntüleri gerçekten muazzam bir görsel şölen sunuyor.

Diğer yazılarda görüşmek üzere,

Teşekkürler…

okur

Yazar: Yeliz

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum