Şöhret mi? Mutluluk mu?

Her insan elbet kendini sorgulamıştır değil mi? Neden bu hayatta olduğunu, neden sevildiğini ya da neden sevilmediğini? En önemlisi ne yapmak istediğini? Gerçekten istediğimiz ne peki? İnsanların yanında durması mı? Sevilip değer örmesi mi? Ya da para mı?

Çoğu insanın hayallerini düşündüğümüzde genelde iyi bir meslek, güzel bir maaş, en görkemlisinden ev ve arabalar yani kısacası para… Peki neden insanlar geleceklerinde istedikleri şey para?

Kendi düşüncelerinizi bilmek isterim. 2 saniyenizi ayırın ve düşünün lütfen. Ben de siz düşünürken kendi düşüncelerimi aktaracağım. Bence geleceğimizde en ön planda para olmasının sebebi insanlar ve görüşleri. Hani bir misafirliğe gidersin orda büyüklerin ilk sorduğu şey okuyor musun, çalışıyor musun, maaşın ne kadar, evin var mı, araban var mı? İşte ilk olarak bundan çekiniyor insan mahcup görünmekten, aşağılanmaktan ya da o büyüklerin ezici bakışlarından… Peki diğer nedeni ne? Aslında yine insanlar ideal tipin ne sorusuna ilk zengin olsun diyorlar. Ne kişiliğini düşünüyorlar ne de alacağı sevgiyi…

Bir insanın sevgisi ya da verdiği değer kalıcı mı? Sen sığınabilir miydin birinin sevgisine? Bunu yapabilen kişi sayısının çok az olduğunu düşünüyorum. Çünkü insanlar hayallerinde bile yalnızlar . Birlikte olmak istediği kişiler yok , sevgisine güveneceğin kişiler yok… Fazla benciliz değil mi? Başkasının hayatındaki güç kaynağı olamayacak kadar kendimizi düşünüyoruz. Ben dielite insanların gelecekten istediği tek şeyin şöhret, para olmasını engellemek istiyorum. Birinin sadece ağladığında göz yaşını silmeniz bile ona güç olacaktır. Lütfen sadece paraya dayalı hayal kurmalarına engel olalım. Çünkü mutluluk ve sevgi onları size verecektir.

Şimdi size soruyorum. Şöhret mi? Mutluluk mu?

dielate
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hira
Sonraki
Kendine Dayatmalar…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.