Sizce Aşk Bir Kader midir?

İzlediğim Güneşte Bir Yıldızdır filmi bana hatırlattı aşktaki o büyülü atmosferin nasıl gerçekleşiyor olduğu sorusunun aklımda döndüğünü.Filmde iki ayrı karaktere ait kişi enteresan bir şekilde yolları keşisir ve aşık olurlar.Film izlediğim en gerçek abartısız aşk filmiydi.Hayatın içinden bizim gibi bir karakterdi. Hayatın nasıl yollarını kesiştirdiğini va başına gelenleri izliyoruz.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Yüzünüzde filmi tatlı bir tebessümle aşka ve  mucizelere inanarak bitiriyorsunuz.Benden söylemesi…

Çocukluğumdan beri aklımda tek bir soru vardı ilk tanışma o ilk büyülü buluşma nasıl gerçekleşir.İlk annemlere sorarak başladı bu maceram ve hep gördüğüm tanıştığım çiftlere nasıl tanıştınız diye sordum.Sormaya da devam ediyorum.O ilk karşılaşmanın kadersel çizgisi olduğuna inanıyorum.Bir güç sizi o gün o yere doğru götürüyor.Hatta Dünyanın bir ucunda olsa bile gerçekten seni buluyor ruh eşin.Daha bugün okudum adam Çine bir trende yolculuk yapıyor ve trende bir Çinli bir kızla tanışıyor ve şuan evliler.Ne ilginç değil mi aslında belki de hiç gitmeyeceğiniz yerlere gidiyorsunuz ve orda bir kişi size tanıdık geliyor ve tanışıklığını adlandıramıyorsunuz büyüsüne kapılıp gidiyorsunuz.

Hiç evlenmeyeceğini düşünen kişiler bile işte o kişiyle karşılaşmamış olanlar.Bekliyoruz ister inanın ister inanmayın ruhumuz o kişinin kim olduğunu biliyor ve doğru zamanda o buluşmayı ayarlıyor.

Dünyada her birimizin bir ruh eşi vardır.
Bunu gördüğümüzde hemen anlarız ve yanılma payımız yoktur.
Bir şey herkes hayır olmaz dese de istemeye ve inanmaya ısrarla devam eder.

Çünkü ruhumuz bilir o özel insanı ve hazır olduğumuzda bir şekilde bizi bir araya getirir.
Hiç düşündünüz mü hiç gitmediniz yoldan o gün gidiyorsunuz ve ilk defa farklı bir cafede kahvenizi içiyorsunuz ve işte o an evren sizi karşılaştırıyor.

Aklınız alamayacağı farklı tesadüflerle o aşkınızla tanışıyorsunuz.

Ne ilginç değil mi?

Eğer oraya gitmeseydiniz o işe girmeseydiniz o doğum gününe sizce karşılaşır mıydınız yinede

Sizce aşk bir kader midir?

Bir rivayete göre biz doğmadan önce kırmızı bir iple birine bağlıymışısız.
Her çekmeye kalktığımızda aramızdaki bağ daha da kuvvetlenirmiş.

Eskilerinde dediği gibi nasibin seni bulur her nerede olursan ol.

İnsan Dünyaya ilahi aşkla kavuşmak için gelirmiş .İşte o aşkı deneyimleyeceğin yegane kişi senin ruh eşinmiş. Birbirinize yoldaş ışık rehber olurmuşsunuz.

Ne büyüleyici değil mi?

SEVGİLER 🙂

XOXO AY SAVAŞÇISI

Pelin Konuk
Meraklı,gezgin,özgür ruh
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Öğretim Teknolojileri Ödev 2
Sonraki
Sadakatsiz dizisi üzerine bir takım lakırdılar

Sadakatsiz dizisi üzerine bir takım lakırdılar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.