Siyasetçi ve Lider

Siyasetçi ve Lider

Siyasetçi ve Lider

Şunu söyleyebiliriz artık sanırım:

EKREM İMAMOĞLU, arzu edilen ve beklenen siyasetçi profilini doldurmuş gibi görünüyor.

Daha önce burada “Aranan Siyasetçi” diye bir makale yazmıştım.

Şöyle bir baktığımızda, gerçekten de “sağ” ve “sol” ayrımı yapmadan, Ekrem İmamoğlu’nun kucaklayıcı ve bütünleştirici bir dil kullandığını ileri sürebiliriz.

Seçildiğinden beridir takındığı üslûp, tavırları ve tutumları, uzun süreden beridir ülkemizde aranan ve beklenen bir politikacı eksikliğini giderme babında bir fırsattır.

***

Bence…

Artık küslük ve kırgınlıklar bir kenara bırakılarak, Türkiye ideali için ne yapabiliriz diye ufuk açıcı tartışmalar ve görüş beyanları üzerine odaklanmalıyız.

Ucuz siyaset gütmek, insanları “ötekileştirmek” ve birbirine “düşman” kılmak, ülkemizdeki atmosferi bambaşka bir tarafa taşımakta.

Kestirmeden söylemem gerekirse:

Ekrem İMAMOĞLU, ülkemizin birleştirici ve kucaklayıcı bir “lideri” olmaya adaydır. Şunu kabul etmemiz gerekir, cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şansı, bu zamana denk kendi düzeyinde bir “liderin” karşısında olmamasıydı.

Ama, bundan sonraki süreçlerde, toplumun büyük bir beğenisine ve teveccühüne nail olabilmiş, ve yine sandıktan da çıkmış, siyasal kariyer olarak da üzerine koyan bir siyasetçi/lider gerçeği ile karşı karşıyayız:

EKREM İMAMOĞLU…

kooplogger

Yazar: Erhan Salman

Ben, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ BÖLÜMÜ mezunuyum...

Yıllardır çeşitli mecralarda, dilimiz döndüğü kadar bir şeyler karalamaya çabalayan biriyim...

Yazma sevdasına ilk önce politikadergisi.com sitesinde başladım, sonra sırasıyla radikal blog ve milliyet blog mecralarında sürdürdüm...

Hâlen milliyet blog mecrasında yazmaya devam etmekteyim...

Elimden geldiği ve dilim döndüğü ve kalemim yazmaya devam ettiği sürece, siz kooplog ailesi ile paydaş olmaya devam edeceğim...

Yazma serüvenimde bana paydaş/yaren olmanız dileğiyle,

Esen kalın...

Blog YazarBlog Okurkooplogger

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.