Şimdi Tam Zamanı

   Biz Türk Milleti olarak tarihimiz boyunca, tepkilerimiz konusunda hep timing (zamanlama) problemi olan bir defans oyuncusu gibi olmuşuzdur. 

   Yakın tarihte bunları örneklendirmek çok ama ne bunu yazacak zaman ne de bunu okayucak derman kaldı ama konuyu anlatabilmek adına Nazım Hikmet, Pir Sultan Abdal, Denizler, Yusuflar, Mahirler hep değerini sonradan teslim almışlardır. Bir şeyler konusunda başımıza bir hadise gelmeden, başına bir hadise gelen insanları empati yolu ile anlayamamışızdır. 

  Bugün tarım işçilerine, sağlık çalışanlarına ve emeklilere yapılan haksızlıklara tepkimizi bizden biri değil ise kulak arkası yaptığımız aşikar. 

Hükümet ihtiyacı olmayan büyük holdinglere bir çok imtiyaz tanırken (pandemiden dolayı) asıl ihtiyacı olana destek olamamıştır veya olamamıştır. Yayıncı kuruluş Beein Sports (Katar Şirketi) mağduriyetini dile getirmiş ve Futbol takımlarına, kontrat olmasına rağmen ödeme yapmamış ve devlet bu firmaya yardımcı olurken, Kredi borcu olan çiftçilere, kepenk kapatan esnafa, sağlık çalışanlarına, yani ihtiyacı olanlara maalesef gerekli hassasiyeti gösterememiştir. Bu konuya sadece çiftçi olmadığımız, esnaf olmadığımız, emekli olmadığımız, sağlık çalışanı olmadığımız için sessiz kalıyor ve bu hadise bizi mağdur etmeden harakete geçme zamanı gelmiştir. 

Asıl önemli bir mevzu SMA hastaları için, bizim başımıza gelmeden gelin onlar için şimdi savaşalım, seslerini duyurmaya çalışalım ki tarihte yaşadığımız pişmanlıklarımızı yaşamayalım…. 

Elbe’deki Napolyon… 

Elbede ki Napolyon
Fransa'da imparor değil, Sürgünde olan Elbe'de ki Napolyon..!!
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Aşk
Sonraki
300 Spartalı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.