smart

Şiirler Hayatın Karineleridir.

Bugün en sevdiğim şeyi, şiirleri anlatacağım🌿

Hep çok büyük anlamları olmuştur benim için ve hep dokunmuşlardır hayatıma, severken, bazen bir şeye bakarken, gülümserken… Benim için hayatın karineleridir, karine arapça da ‘ipucu’ demektir. Peki neden böyle düşünüyorum? 

Bir şairin sevgisini yazıya dökmesidir, bir mecnunun tutsak ettiği gözyaşlarını kağıda aktarmasıdır, bir meczubun bildiklerini öğretmesidir şiir. Hayatın her alanında ipuçlarıdır tarihin tekerrür ettiği gibi insanların yaşamının da tekerrür ettiğini düşünürüm hep, şuan sizinle aynı hisleri paylaşan binlerce insan var düşünsenize, bu imkansız değil mümkündür. Dünyanın farklı yerlerinde farklı insanlarla şuan aynı şeylere ağlamanız mümkün. Geçmişte şiirleri yazıya döken şairlerin de böyle olduğunu düşünsenize Nurullah Genç’in yıllar öncesinde yaşamış olduğu hüzün duygusunu siz şimdi yaşıyorsunuz, kulağa tuhaf geliyor değil mi? İşte şiirler bunların ipuçlarıdır. Aynı duyguyu yaşadığımızın, aynı hisleri paylaştığımızın… Sizden önce yaşamışlar ve yazıya döküp ölümsüzleştirmişler. 

Umudu öğütlüyorlar bazen, ebedi sevgiyi… Yaşamın inceliklerini öğretiyorlar bazen, gökyüzünün güzelliğini… Farkına varmayı öğretiyorlar, kör olmamayı… 

Şimdi bu yazıyı okuyan her güzel insan bir şiir bıraksın yoruma. Şiir şifadır, armağan etmekten çekinmeyin… 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.