Shifting methodları nelerdir?

♡︎Selamm♡︎

Bugün sizlere shifting methodlarından bahsedicemm.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, bir kaç kişi bana shifting hakkında instagram’dan yazdı ve bu beni çok mutlu etti♡︎ Yani gerçekten kimsenin okumayacağını düşünüyordum

Her neyse methodlarımıza geçelimm.. (shifting ve method’dan kısaca bahsettikten sonra :))

Metod: Shifting’i yapmanızı sağlayan totem diyebiliriz.

Shifting: gerçekliği değiştirmektir. Bulunduğunuz yaşamdan sıçrama yaparak bir nevi paralel evren seyahati yapar ve farklı bir insan olarak hayatınızı yaşarsınız. Ama hayatınızın tamamını sıçrama yaptığınız kişi olarak yaşamazsınız. Orada yalnızca belirli bir süreliğine vakit geçirebilirsiniz. Kısaca, boyut değişimi.

METHODLAR:

ASANSÖR METODU: Önce,rahat bir pozisyonda uzanın,sonra gözlerinizi kapatın. 50-60 katlı bir asansörde olduğunuzu ve gitmek istediğiniz gerçekliğin,asansörün en üst katı olduğunu düşünün.Bu asansörden çıkarken kendi bedeninizde olduğunuzu hayal edin.En üst kata kadar olumlama cümleleri kullanıyorsunuz(gitmek istediğim gerçeklikteyim, istediğim yere geldim vb.).Asansör durduğu zaman(istediğiniz gerçekliğin katında duracak.)dışarı çıkın ve scriptinize yazdığınız bedeninize/görünüme dönüştüğünüzü hayal edin.Daha sonra o kattaki yatak odanıza gidin ve metoda başlarken hangi pozisyonda yattıysanız,asansörden çıktıktan sonraki odanızda da o şekilde yatın.Ve uyuyun eğer başarabildiyseniz,uyandığınızda istediğiniz gerçeklikte olucaksınız.

ESTELLE METODU: Bu metod ta sırt üstü uzanmalı ve arkadan yavaş,sakin bir şarkı açmalısınız.Açtığınız şarkı bitene kadar,istediğiniz gerçeklikten biriyle dans ettiğinizi hayal edin.Dansınız bittiği zaman karşınızdaki (dans ettiğiniz kişi)elinizden tutucak ve sizi bir kapıya götürücek.Kapıyı açtığınız zaman içeriden beyaz,parlak ışıkların geldiğini ve gözünüzü kamaştırdığını hayal edin.Sonra olumlama cümleleri kullanın ve uyuyun.

SUNNİ METODU: (bu uyumadan yapılan bir metod’dur..)Bu metod diğerlerine göre biraz daha zor olabilir çünkü bu metod ta,gitmek istediğiniz gerçeklikteki sesleri,kokuları,görünüşünü,hissiyatını vb. Hissetmeniz/kendinizi orada olduğunuza inandırmanız gerek.Mesela; rahat ediceğiniz bir pozisyonda uzanın veya oturun gözlerinizi kapatın ve istediğiniz gerçeklikte olduğunuzu hayal edin.Daha sonra elinize bir parfüm alıp sıktığınızı düşünün ve o parfümün kokusu size gerçek hayatta gelmeli,ya da bir ormana gitmek istiyorsunuz diyelim,orda bir ağaca dokunun ve gerçek hayatta o ağacı hissedin.Bu kadar,kendinizi tamamen hazır hissetiğinizde veya kendinizi orada olduğunuza inandırdığınızda gözünüzü açın.Eğer başardıysanı orada olucaksınız.

TRAİN METODU: (Bu metod da uyumadan yapılır.)Bir trende olduğunuzu hayal edin. Bu tren sizin gitmek istediğiniz gerçekliğe giden bir tren.Ve sanki gerçek trendeymişsiniz gibi oradaki sesleri,kokuları vb. Hayal edin.Mesela bir kadın geliyor ve size kek/ çay alır mısınız? Gibi soruyor.Bunları düşünün ve orada olduğunuza inanınca tren duracak.(Durduğu zaman olumlama cümleleri kullanın.)Kendinizi tamamen orada olduğunuza inandırınca gözlerinizi açın, eğer başarılı olursanız gitmek istediğiniz gerçeklikte olacaksınız.

ALİCE İN WONDERLEND METODU: Bir ağacın altında uzandığınızı düşünün(orda uzandığınıza kendinizi inandırın).Sonra gitmek istediğiniz gerçeklikten birisinin önünüzden koşup geçtiğini ve sizin onu takip ettiğinizi düşünün.Takip ettiğiniz kişi bir çukura atlıyor ve sizde peşinden atlıyorsunuz,yerde bir anahtar var.Anahtarı alıp karşınızdaki kapıyı açıyorsunuz ve takip ettiğiniz kişi bir anda yanınızda belirip ‘hazır mısın?’ Dediğini hayal edin.Anahtarı alıp kapıyı açıyorsunuz,kapıdan yatak odanıza geçip uyuyorsunuz.Başarılı olabilirseniz uyandığınızda istediğiniz gerçeklikte olucaksınız..

JADE İN METODU:(Bu metodu uyuyarak ta yapabilirsiniz,uyumadan da.)Eğer uyuyarak yapıcaksanız,rahat bir pozisyonda uzanın,gözlerinizi kapatın ve gitmek istediğiniz gerçeklikten(aileniz,arkadaşlarınız ya da herhangi biri)insanların size ‘başardın,buradasın,geldin’gibi bağırıp sizi motive ettiğini falan düşünün.Daha sonra 1’den 100’e kadar sayın ve saymanız bitince kendiniz olumlama cümleleri kurun.Eğer uyuyarak yapıyorsanız uyuyun başarırsanız orada olucaksınız.Uyumadan yapıcaksanız yine her şey aynı şekilde sadece uyumuyorsunuz.(oturabilir veya uzanabilirsiniz.)Bu kadar.

Daha bir sürü metod var. Bunlar sadece birkaç tanesi.

Umarım güzel anlatabilmişimdir♡︎

Blog sayfamı takip ederseniz çok sevinirimm

Instagram: ipeknilufer1

Bana bu hesaptan ulaşabilirsiniz.

Sakın inancınızı kaybetmeyin, başarıcaksınız.♡︎

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

62 Yorum

 1. ben shiftinge 2021 in ortalarında karar vermiştim uzun zaman geçti ama hala başarılı olamadım ve hangi evrene gitmek istediğimi bilmiyorum acaba yeni başlayan shifterlar için evren önerin var mı?

  • sevdiğin herhangi bir film veya dizi vs olabilir am eğer yoksa birkaç öneride bulunabilirim,benim de gitmek istediğim yerlarden ve insanların genelde shifting yapmayı tercih ettiği yerlerden baykuş evi,esrarengiz kasaba,amfhibia,shera,mucize uğur böceği gibi çizgi dizileri;harry potter,mervel,DC,şemsiye akademisi gibi seri filmleri ve dizileri ya da tokyo revengers,my hero academia,demon slayer,haikyuu gibi animeleri tercih edebilirsin fakat creepypasta gibi tamamen hayali karakterlerin bulunduğu hayali bir dünyaya da gidebilirsin aklıma gelen ilk şeyler

 2. Ben estelle metodunu denedim ve başaramadım ama şarkı bitmeye başladığında karanlık bir yerde olmama rağmen bir işik yanıyor ve bir anda konsantrem bozuluyor odaklanamıyorum yani asıl sorum şu olacak:
  Bu yaklaştığımın bir belirtisi mi yoksa, yapamıyor muyum?

 3. Arkadaşlar iki evren arasında ruhumuz sıkışırsa ne olucak yani böyle bir şeyin olamayacağını söylediler ama bazıları olur diyor denemek istiyorum kaçgündür araştırma yapıyorum ama yan etkileri olur mu hala emin değilim yani sizce tehlikeli mi ? lütfen cevaplayın hogawrst a gitmek harika olurdu

 4. oncelikle bazilari gitmeden yalan yanlis konusuyor ne kadar dogru oldugunu ilk basta bilmiyordum ama gecen ay (belki 2-3 ay once) bende bilincsizce (istemeyerek) gittim. normal bir sekilde uyumaya hazirlandim ama 1-2 saat once anime izlemistim ama icimde “shifting” ile alakali her hangi bir dusunce yoktu, neyse normal bir sekilde yattim uyudum uyandigimda yani ruyada uyandigimda izledigim animenin icerisinde (darling in the franxx) bir karakterle oradaki savas robotlarini kullanirken buldum. aslinda bu ruya da olabilir ancak konustum ve istedigim sekilde davrandim. bende hala anlayamiyorum ama bu bir kere daha oldu 2 hafta once nedensizce beynim bunu yapti. aslinda soyle bir teorisi var arkadasimin bu olaylar oldugunda hep ay ile ilgili bir olaylar olmustu arkadasimda ona bagladi. bence bir alakasi fazla yok ama size tavsiyem kendinizi sikmayin bilincsizcede gidebilirsiniz ve shifting icin iyi bir hayal gucunuzun olmasi gerekir o yuzden her gun biseyleri hayal etmeye calisin kendinizi gelistirin, sizi seviyorum <3

  • Bazi kisilerde bazi metodlar olmuyor olabilir bu yuzden daha cok arastirma yapmalisin ve kendine uygun metodu bulmalisin zaten shiftingde ilk zamanlar metod bulmakla gecer ama metodunu sik sik degistirme yoksa olma ihtimali azalir

 5. tek diyeceğim şu vücudun hiç bi yere gitmio sen sadece kafanda rüya gibi kendi gerçekliğini oluşturuo bu da sana kendi rüyanı kurmayı öğreten bi metod yani sen gidip anime evrenine falan gitmiyosun fiziksel olarak hala dünyadasın sadece beynin için de o dünya da gibi hissediyosun kendini ii forumlar