She-Hulk 4.Bölüm İnceleme

Hayranların favorisi She-Hulk 4. bölümde arsızca aptal benliğine çiçek açarken geri dönüyor.

She-Hulk: 4. Bölüm

Marvel Sinematik Evreni her zaman, diyelim ki, saygısız bir ton benimsemiştir . Emsal, 2008’de Iron Man’in başlarında kuruldu . Filmin senaryosunu İncil’den çok bir öneri olarak kullanan Robert Downey Jr. ve Jeff Bridges, seriye hemen hemen her filmde devam edecek olan bilgece-kırıcı, doğaçlama bir ruh kazandırdı.

Yine de, çoğu Marvel mülkü şakalar arasında çok fazla vuruşun geçmesine izin vermese de, hiçbiri tamamen karikatürize bir saçmalığa doğru eğilmedi. Yani, şimdiye kadar She-Hulk ile değil .

Dört bölüm boyunca She-Hulk , Marvel’ın şimdiye kadar ürettiği hiçbir şeye benzemiyor ve belki de bu yüzden bu kadar bölücü olduğu kanıtlandı. Bölüm 1 , kahramanın dördüncü duvar yıkma yeteneklerini kurdu ve o zamandan beri gösteri, sanki yavaş yavaş daha derin sulara dalıyor, ne elde edebileceğini görmek için alay ediyormuş gibi, her hafta daha aptal hale gelmesine izin verdi. Bu yolculuk (en azından şimdilik), She-Hulk’ın sonunda Maximum Goof’un sakin kendini gerçekleştirmesini başardığı bu haftanın “Bu Gerçek Sihir Değil mi?” bölümünde sona eriyor.

“Bu Gerçek Sihir Değil mi?” MCU’nun mistik güçlerine karşı başka bir yasal haftanın kıçını gören harika komik soğuk açıktan, “Wongers” ve onun tekrar kontrol eden kredi sonrası dizisine kadar, esasen canlı aksiyon bir çizgi filmdir. adı şüpheli bir şekilde yazılan yeni en iyi arkadaş.

Bu büyük komedi setleri arasında ne var? Daha geniş mizah! She-Hulk’un gerçekten daha mı komikleştiğini veya sadece dakika başına şaka oranını artırdığını söylemek zor . Her iki durumda da, “Bu Gerçek Sihir Değil mi?” hem dizinin en komik yarım saati hem de ne olmak istediğini bildiğinin en eksiksiz örneği.

Bölüm, tüm bölümlerin olması gerektiği gibi, Wong’un televizyon izlemesiyle açılıyor. “Gerçek” bir sihir gösterisi ters gittikten sonra, hack sihirbazı Donny Blaze (bölüm yönetmeni Kat Coiro’nun kocası Rhys Coiro tarafından oynanır) yasadışı Kamar-Taj sapan yüzüğünü kullanarak can sıkıcı bir seyirciyi Wong’un oturma odasına ışınlar ve burada Wong bölümü hemen mahveder. İzlemek üzere  olduğu The Sopranos’tan .

“Donny Blaze bunun bedelini ödeyecek,” diye hırladı Wong, sanki Thanos Stephen Strange’i yarıya indirmiş gibi tüm ciddiyetle.

Marvel’ın televizyon teklifleri için giderek daha belirgin hale geliyor: bahisler ne kadar düşükse, izleyiciler o kadar eğlenceli olacak . Ve bu dinamik burada bir kez daha kendini gösteriyor. Wong (Jen’in bu haftaki monologunda haklı olarak hayranların favorisi olarak etiketlediği), The Sopranos’u onun için şımartan adamı – The Snap’in kendisinden daha kötü bir kader – yok etme hakları dahilinde. Her şeyin bu hafta She-Hulk’un A-Hikayesine düzgün bir şekilde bağlanması sadece pastanın üzerine krema koyuyor.

Bir kez daha, eylemin çoğu, Jen’in bir illüzyonistin evreni tehlikeye atan teknolojiye erişimi olmaması gerektiğini savunması gereken mahkeme salonunda gerçekleşir. Geçen hafta çıkan Emil Blonsky Abomination gibi , Donny Blaze’in durumu da makul ölçüde tatmin edici lojistik ve ahlaki sorulara yol açıyor. Kanun, bir bireyin büyülü bir esere erişimine diğerine karşı neden saygı göstersin ki? Wong ile sokaktaki herhangi bir adam arasındaki fark nedir? Wong askı yüzüğünü federallere kaydettirmiş gibi değil.

Giderek artan bir pop kültürü gücü olarak, Marvel Sinematik Evreni artık mizahi etki için kendi kanununu sorgulama hakkını saklı tutuyor ve She-Hulk’ta bunu yaparken oldukça eğleniyor. Bununla birlikte, şov soruyu herhangi bir gerçek saygıyla ele alırsa hiçbiri işe yaramazdı. Hukuki sorular ilginç ama o kadar da ilginç değil . Akıllıca, gerçek derinlemesine analiz yerine, She-Hulk bir kez daha karikatürize gösteriyi tercih ediyor. Bu, uygun şekilde karikatürize yardımcı karakterlerden oluşan şişkin kadrosunun devreye girdiği yerdir.

She-Hulk’un arka planında yer alan süper güçlü olmayan “sıradan” karakterlerin tümü, sinsi bir şekilde şovun şimdiye kadarki en büyük varlığı olmuştur. Yanlış giden sokak röportajındaki yerel bir haberci ya da She-Hulk’un beceriksizliğini değerlendiren bir Tik Tokker olsun, bu evrendeki herkes tartışmalı bir Pawnee Kent Konseyi toplantısından en iyi şekilde çıkmış gibi görünüyor. Bu hafta belki de hepsinin en büyüğünü tanıtıyor: Madisynn (Patty Guggenheim).

Kendini “iki ‘ns’ ve bir ‘y’ ile Madisynn ama burası senin düşündüğün yer değil” diye tanıtan sürekli beyaz kız sarhoş genç bayan, bana bölümün en büyük iki kahkahasını sunuyor. Post jeneriğinde This Is Us with Wong’u izleyip içecek tariflerini karşılaştırdığında, bu beklenmedik bir başka zevk. Bazen MCU , kahramanlarımıza ne için savaştıklarını hatırlatmak için Eternals’daki Dane Whitman (Kit Harrington) veya Yenilmezler’deki isimsiz garson gibi “normal” Janes ve Joe’ları tanıtmaya çalışır . Ama bu karakterlerden hiçbiri beni Avengers’ın dünyayı kurtaran gereksinimlerine Madisynn kadar sevdirmedi. Daha sıkı dövüş, Wong! Bu sevimli tren kazasını brunch’a götürmemiz gerek!

“Bu Gerçek Sihir Değil mi?” gerçekten keyifli bir yarım saatlik televizyon. Mücadele ettiği tek alan, işlemlere bazı üstünkörü süper kahraman eylemleri veya gravitalar enjekte etmeye çalıştığı zamandır. Donny Blaze’in hikayesi gerçekten de onun her şeyi alt üst etmesi ve alemimizin her yerine yapışkan iblisleri salmasıyla bitmesi gerekiyordu, ancak She-Hulk ve Wong’un bununla ilgilenmesi, çöpü dışarı çıkaran bir koruyucunun tüm görsel yeteneğine ve ithalatına sahip. Genel olarak konuşursak, She-Hulk mahkeme salonunda savaş alanından daha iyi çalışır.

Ne yazık ki, She-Hulk yatak odasında da o kadar iyi çalışmıyor. Sevgilisini bir bebek gibi etrafta taşıyan dev yeşil bir annenin muhteşem Freudyen sevinçlerini interneti inkar etmek benim haddime değil, ama Jen’in flört sorunları “Bu Gerçek Sihir Değil mi?”nin en az sağlam kısımlarını temsil ediyor. Kahramanımız, bazı erkeklerin sadece onun ikinci kişiliğiyle ilgilendikleri gerçeğiyle boğuşuyor, oynamak için ilginç bir kavram, ancak şovun bununla gerçekten başa çıkacak kapasitesi henüz yok. Süper kahramanca cinsel reddi çevreleyen komplikasyonlar, Madisynn ve Wonger’s Wild Adventure ile birlikte sunulduğunda pek iyi oynamaz.

Bununla birlikte, çoğunlukla, She-Hulk , yolun yarısına yaklaşırken zayıf ve güçlü yanlarını keskin bir şekilde anlıyor gibi görünüyor. Final sahnesi (Wong öncesi stinger), sezonun geri kalanı için şovun arkı olmayı vaat eden şeyi belirliyor. Ve neyse ki, eylem Jen, She-Hulk ve gösterinin ait olduğu mahkeme salonuna geri dönüyor gibi görünüyor.

Burak
Burak Kurt - Yazar / Çevirmen
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
ZEYTİN AĞACI DİZİSİ VE AİLE DİZİMİ
Sonraki
Yaklaşan Stephen King Filmleri ve Dizileri: Hangi Projeler Hala Gerçekleşiyor?

Yaklaşan Stephen King Filmleri ve Dizileri: Hangi Projeler Hala Gerçekleşiyor?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.