ŞEYLER..

Hedeflere ulaşmanın yolu planlı hareket etmekten geçiyor olabilir. Belli bir program yapıp uyduğunda neler olacak merek ediyorum ve şimdilik tamamen bir robot gibi yaptığım plana uygun hareket etmeyi başarabilmeyi umuyorum.

Dış etken çok fazla düşüncelere dalıp koyvermek için… Ama beni mutlu edecek şeyler neler ya da bugün üzüldüğüm şeylerin belli bir süre sonra ne gibi yansımaları olacak hayatıma bilmediğim için ve belirsizlik en yorucu şey olduğu için sağlıklı ve mantıklı adımlar atabilmeyi ilk hedef olarak belirledim. Üzüleceğim çok şey oldu, olmaya devam edecek. Şekil değiştirip yine karşıma çıkacaklar. Bu süreçte sağlam durup ilerlemek elimde…

Elimde olmayan şeyler hissettiklerim. Bir süre bastırabilip, hayatın mutluluk olarak karşıma çıkardığı şeylere tutunmalıyım. Bencilliklerle dolu dünyada kendimi, hayatım adına ön sıralara taşımam gerektiğinin farkındayım. Beklemeyi sevmeyen biri olarak rölantiye aldığım hayatımın ipleri şimdi ellerimde. Kimseden bir şey beklemeden ilerleyebilirim. Tek beklentim kendimden olmalı. Aslında hep böyle olmalıydı. 

Büyürken bazı şeyleri kaçırıyoruz. Kaçırdıklarımı yakalamak için fırsat sunan hayatıma bir şükran borçluyum. Çünkü ne kadar vazgeçsem de bir şans sundu hayat bana. Kararların doğruluğu, yanlışlığı tartışılır ancak ne olursa olsun ilerliyor olmanın verdiği haz tarif edilemez. 

Her an öğreniyoruz. İç sesimize bazen kulak vermekte fayda var. Asla susmayacak zaten ama hani o çelişki var ya .. Bir seçim yapmak gerekiyor sonuçta iyi ve kötü ya da doğru ve yanlış arasında. Bu noktada iyi hissettiren doğru olandır. Kaybetmekten korkmamak gerek. Çünkü ne olursa olsun bir şeyleri kaybettik bugüne kadar ve bundan sonrada emir gibi kaybetmeye devam edeceğiz. Önemli olan kaybettiklerinin yanında kazandıklarının galip geliyor olması.

Yol uzun, yol zahmetli ama geçen her saniye de bir o kadar kıymetli. Durmamak gerek, öğrendim.

yazar

Yazar: Bell's

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.