SEVİĞİM KİŞİYİ UNUTAMIYORUM NE YAPMALIYIM ?

Fotoğraf sahibi: Pixabay (@Pixabay on Pexels)

Öncelikle herkese merhaba : ) 

sevdiğiniz kişiyi unutamadığınızı düşünüyosunuz , Onsuz ne yapacağınızı bilemiyorsunuz , Onsuz yaşayamayacağınızı düşünüyosunuz ama yanılıyorsunuz…

Bi kişiyi sevmek , ona değer vermek , ilişkinize değer vermek ,bişeyler için çaba göstermek , hiç olmayacak durumda bile alttan almak , kendinden ödün vermek bunlar kolay şeyler değil hiçbir zamanda olmadı . Yakın zamanda ayrılmış olanlar şuanda kafası karışmış, ne yapacağı hakkında bir fikri yok halde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyo. Ayrılalı uzun bi süre olmuş kişilerde duygularını düşüncelerini bir kenara bırakmak istesede bırakamaz halde nerden biliyosun diyebilirsiniz ama emin olun bu yoldan geçtim hemde çok kısa bi süre önce bende sizler gibi gururumu bir kenara bıraktım çabaladım, sevdim  ama bazen bunların karşılığını alamayız ama bizler sevdiğimiz kişinin bize yaşattıklarının karşılığını verebiliriz. 

NASIL MI? 

1- Öncelikle onu hayatınızda aramayın bu onu unutmanızı biraz daha kolaylaştırıcak .Adını anmayın ,hatta aklınıza gelse tiksinir bi halde onu bi köşeye atıp başka birşeylere odaklanın .O güzel günlerin yerini yaptıkları , söyledikleri ya da söylemedikleri alsın .Verdiğiniz her değeri nasıl karşılıksız bırakabiliyosa, yaptığınız herşeyi nasıl görmezden gelebiliyosa bence onu birazda içten içe kötülememizin bi sakıncası olmaz diye düşünüyorum. 

2- Ortak arkadaşlarınız olabilir yoksa bu daha iyi tabi ama olanlar için söylüyorum. Ondan haber getiren , yaptıklarını anlatan, onun sürekli çevresinde olan insanlarla fazla sohbet etmemenizi tavsiye ederim. Aynı zamanda bu insanlara da fazla özelinizi paylaşmayın gündelik , sıradan olaylar hakkında konuşun onların sizin duygularınızı , düşüncelerinizi bilmelerine gerek yok bilmek istiyicek kişi mutlaka sevdiğiniz kişi olur bırakın hiç bilmesin onu unuttuğunuzu düşünsün bu durum sizin için bir avantaj olucak.

 

Fotoğraf sahibi: Darya Sannikova (@Darya Sannikova on Pexels)

.

3- Ortak arkadaş problemi olmayan kişiler için söylüyorum . Onu stalklama niye sen onu merak ediyosun ki bırak o seni  merak etsin bu süreçte sabırlı olun stres yapılması gerekilen hiç birşey yok herşeyi akışına bırakın . İlk başlarda bu durum zor olucak farkındayım ama lütfen bu dediklerimi dikkate alın . 

4- Arkadaşlar onu aklınızdan kalbinizden çıkartmanız çok zor farkındayım ama onun numarasını, beraber olan anılarınızı , fotoğraflarınızı her yerden kaldırın . Bunu yapmak herkes için olmasada çoğu kişi için zor olucağına eminim . Bunu çoktan yapmış kişileride tebrik ederim korkmayın doğru olan buydu

Fotoğraf sahibi: Suparada Intharoek (@Suparada Intharoek on Pexels)

5- Bu konu benim için gerçekten önemli olduğunu düşündüğüm bir konu arkadaşlar onun yalnışlarını kapatmaya çalışmayın. Hata diyerek bu durumu süslemeye çalışmayın . Unutmayın hata istemeden olur ,yalnış ise sonunu bile bile ve bir kere yapan bir daha yapar . 2. bir şans vermeyin şunu düşünün doğru bir kişi olsaydı karşınızdaki ilk şansını iyi değerlendirirdi . Onu affetme çabasına girmeyin bazen bazı yalnışlar görmezden gelinmemeli böylesi kendiniz için daha iyi olucak emin olun . 

Fotoğraf sahibi: Hulki Okan Tabak (@hulkiokantabak on Unsplash)

6-Bazı ayrılık sonrasında karşı taraf her konuda sizi suçlamaya ,sizin moralinizi bozmaya çalışıcaktır. Buna izin vermeyin ,bu tarz insanlar için sakın kendinizi üzmeyi kendinizin hatalı olduğunu düşünmeyin bu yalnış . Sizi aldatmış olduğunu varsayalım , hiç utanmadan yine sizi suçluyacak bişey bulabilirler örnek verecek olursak bana ilgi gösterseydin böyle olmazdı, bana bi adım atsaydın yapmazdım , biz bu hale geldiysek senin yüzünden vb. bunlara kanmayın ihanetin sebebi olmaz .İhanet ettiği için sizi suçlayamaz . Ya da sizinle bi ilişkisi varken başka birinden hoşlanma durumunu düşünelim . Bunu sizi aldatarak ,onurunuzu kırarak mı yapması gerekirdi ? TABİKİDE HAYIR!! bunu size düzgün bir dille anlatıp sizi kırmadan bu ilişkiye son vermek istediğini de söyleyebilirdi ama bu yapılmadı . Sizi bir bebeğin bir oyuncağı bırakıp başka bir oyuncakla oynamak istemesi gibi sizi bırakıp başka birine gidemez . Bu durum size bir saygısızlıktır . 

7- Ayrılığınız için kendinizi suçlamayın belki de en doğrusu ve en iyisi buydu ve şunu unutmayın ki ALLAH sizin görmediklerinizi görür , sizin duymadıklarınızı duyar , bilmediklerinizi bilir .Eğer ayrılmışsanız Allah’ın bir bildiği vardır lütfen bunu unutmayın… 

 

 

Kendince Bir Bayan
Keyifli okumalar : )
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Tarihte yapılmış ürkütücü ve ilginç 5 deney

Tarihte yapılmış ürkütücü ve ilginç 5 deney

Sonraki
Özgürlük Kavramı Hayatın İçinden

Özgürlük Kavramı Hayatın İçinden

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.