Sevgililer Günü

                                 14.şubat

Yıl 365 gün ve sadece bir günü sevgiye ayırmışlar, adına sevgililer günü demişler. Almıyor bunu benim mantığım, aklım, kalbim kim ne derse desin almıyor böyle bir şey olabilir mi yaw…. 364 gün akıl almaz olaylarla karşılaşıp akıl almaz cinayetler görüp akıl almaz görüntülere şahit olup bir gün sadece bir gün sevgi’yi anlamlı kılmak…. ???????? Hayata neresinden bakarsak bakalım bu durum kabul edilemez… 

                         CİNAYET

Şiddet gören onca kadın, erkek, çocuk, ihtiyar, genç varken ve bir çoğumuz bu cinayetlere sessiz kalırken uzaktan izlerken sadece yazıklar olsun demekle yetinirken hiç bir şey olmamış gibi bütün bunlar hiç yaşanmamış gibi hayat normal akışında devam ediyormuş gibi nasılda mutlu görünüyoruz…. 

                            KANUN

Kanun kural dinlemeden sokak ortasında çocuğunun gözü önünde öldürülen “EMİNE BULUT” seninde sevgileler günün kutlu olsun. Kendi evinde boğazı kesilerek öldürülen çağla tuğaltay seninde sevgileler günün kutlu olsun. 

Irmak bebek bir canavarın tecavüzüne uğrayıp vahşice öldürüldü… Seninde sevgililer günün kutlu olsun “ırmak”  ecrin kurnaz , Leyla Aydemir sizinde sevgileler gününüz kutlu olsun “meleklerim” daha adını sayamadığım yüzlerce çocuk, genç, yaşlı insanlar var kimi para için canından oldu kimi töre kurbanı oldu öyle yada böyle bir hiç uğruna canlarından olan insanlar sizlerinde sevgililer gününüz kutlu olsun. 

                            SOKAK 

Peki yaa kedi yawrusu gibi soğa terkedilen çocuklar, sokakta yaşam mücadelesi veren sırf terk edildikleri için kötü insanlar tarafından da ticari amaç için kullanılan o masumlar, onlarında sevgililer günü kutlu olsun mu????

Biz ne kadar nankör ne kadar bencil insanlar olduk. çocuk bizim değil diye sokakta yatanlara bakmıyor dertlerini sormuyoruz. biz ne kadar aç gözlü  insanlarız ki milletin yıllarca bir ev alabilmek için ömür harcayıp kazandığı parayı onlardan alabiliyoruz… Biz toplum olarak neyin kafasını yaşıyoruz  nasıl bir vicdana sahibiz yetim haneler çocuk dolu bir saat onlar için ayırmaz bir çikolata almazken nasıl oluyorda kendimize biz insanız sıfatını yakıştırıyoruz, nasıl oluyorda kardeşimiz açken biz tok yatabiliyoruz nasıl oluyorda onların sesi olamıyoruz güzel ülkem de nasıl oluyorda el ele verip bir hayata dokunamıyoruz?????? Dünya da 364 gün bunları görürken nasıl oluyorda 14 şubat sevgililer gününü kutluyoruz??? 

                           ZENGİN 

Ben bu dünya da o kadar çok zengin olmak istiyorum ki bankalar dolusu param olsun ve yine istiyorum ki bu paranın her bir kuruşu bu çocuklara yaşlılara güzel bir yaşam olsun.. Onlara sıcacık evler alayım, mutlu hayatlar vereyim…. 

Güzel günler, mutlu çocuklar göreceğimiz bir güne uyanmamız dileğiyle.. “Hoşçakalın” 

Ozlmm
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hislerinin Peşinden Gitmek mi Yoksa Mantığının mı?
Hislerinin Peşinden Gitmek mi Yoksa Mantığının mı?

Hislerinin Peşinden Gitmek mi Yoksa Mantığının mı?

Sonraki
Bırak Artık Unutayım Seni

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.