Şeftalili Meyve Suyu Bir Şeyler Deniyor 2

       Dün bir düşündüm de. Aşık olduğun insana baktığında hissettiğin boşluk duygusu var ya. Daha doğrusu hiçbir şey hissetmiyorsun. Bakıyorsun ona ama hiçbir şey hissetmiyorsun.

       Ne kadar da kahredici bir his. Kendinden şüphe ediyorsun. Hala onu seviyor musun diye. Çok kötü. Düşünsenize bir zamanlar ona kavuşmak için dualar etmişsiniz, her şeyi onun için yapmışsınız. Size güç, ilham vermiş. Ama birden kaybolup gidiyor sevginiz.

       Bu durumu daha önce de yaşamıştım ve şimdi de yaşıyorum. Hem de aynı kişiye karşı, Ama ona olan aşkımı geri kazandım ve şimdi yine aynı şeyi geri istiyorum. Ondan başkasını sevmek istemiyorum.

       İnsanın zamanla bir şeylerden sıkılması nasıl da kötü bir şey. Keşke sevdiğimiz bir şeyi ya da kişiyi sonsuza kadar ilk günkü gibi sevmeye devam edebilsek. O zaman ilişkiler daha kolay olurdu. Durduk yere o kişiye ve ya nesneye bakıp mutlu olabilirdik. Ama ne yapalım, elden bir şey gelmiyor ki.

       Bunlar bizim insani duygularımız her şey gelip geçiyor. En güzel mutluluklar, en hüzünlü günler bile geride kalıyor. O kadar geride kalıyor ki artık adını duymak da kokusunu hissetmek de hiçbir tepki verdirmiyor ne bedenimize ne ruhumuza ne de kalbimize.

       İşte belki de bu yüzden dünyaya fazla kaptırmamalıyız kendimizi her şeyin bir sonu var. Sırf bunu düşünmek bile yeterince kahrediyor insanı. Bu yüzden hep nefret ettim bir şeylere fazla bağlanmaktan. Birine ne kadar bağlanırsanız gidişi de o kadar mahvediyor insanı çünkü.

       Tabii sonra onun acısı da geçiyor.

       Her şey geçip gidiyor. Doğuyoruz, büyüyoruz, ölüyoruz. Bir gün herkes tarafından unutuluyoruz. Kimse için kendisi kadar önemli olamayız bu yüzden, Zaman zaman insanın kendini de düşünmesi gerekiyor. Başkalarını fazla düşünmek insanın kendine zarar veriyor.

       Özsaygısını asla kaybetmemeli insan. O zaman savaşı da kaybediyor. Bencil olmayın, ama kendinizi de düşünün.

       Konu konuyu açıyor daha fazla uzatmadan bugünkü rastgele düşüncelerimi sonlandırmak istiyorum.

       Şeftalili Meyve Suyu’nun bir şeyler denemesi 2 bitti.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.