SEÇENEK(LER)

Gündelik yaşamda bizi en çok zorlayan şey hırslarımız. Basamakları hızlı tırmanmak için birilerinin omzuna basmanın yükünü farketmeyenlerle çevrili düzen.

Daha çok, daha çabuk, daha acımasız ve gitgide daha anlamsız. Bu hissizliği kabul etmiyorum. Her şeyin ötesinde kendinle hesaplaşma vakti geldiğinde başını yastığa rahat koyabilmek gerek. Gün sonunda önemli olan tek şey bu.

Kendinden ödün vermenin çerçevesini doğru çizmeli. Başarmanın verdiği haz muhteşem, ama nasıl başardığın sana bağlı. Kimlerle yola çıktığın, yolda yanındakilerin neye evrildiği fark yaratmak konusunda büyük rol oynuyor. Hırslarının esiri olmuş kesim bir süre sonra ilk çelmeyi takıyor. Ardından yavaşlama, isteksizlik…Hepsi de hayal kırıklığının başlattığı aşamalar. 

Bunlara yenilip durmak da bir seçim. Çünkü tek bir doğru yok. İnsan farklı seçeneklere kolay adapte olabilmeye evrilmiş bir varlık. İnsanlık dışına çıkmak da bir seçim. Bazen çok anlamsız evet… 

Temiz kalabilmek neden bu kadar zor ki? Herkes sadece işine baksa ve kendi gelişimiyle ilgilense bunlar düşünülmüyor, konuşulmuyor ve yazılmıyor olurdu. Ama olmuyor elbette. Birileri kendi kirli ellerini üstünüze sürmeye çalışıyor, yavaş yavaş zehirleyip aynı kuyunun dibine çekmeye çalışıyor. Kuyunun dibini görmek de bir seçenek.

Ama insanı var eden içgüdülerden biri meraksa benim de en çok merak ettiğim şey temiz kalarak ilerlemeye çabaladığımda sonucu görmek her zaman. ( Haber vereyim fena gitmiyor) . Kendi bildiğinden şaşmamak gün sonunda doğrunun kazandığı gerçeğiyle yüzleşmek çok keyifli.

Herkesten öğrenecek bir şeyler var. Bazısı yapılması gerekenler bağlamında, bazısı da yapılmaması gerekenler bağlamında yol gösterici. Ne olursa olsun rahat bir uykunun yerini alabilecek bir şey olduğuna inanmıyorum. Her şey seçilen yola bağlı. 

yazar

Yazar: Bell's

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.