Sarı Çizgiyi Geçmeyiniz | kooplog.com

Sarı Çizgiyi Geçmeyiniz


İnsanların hayatlarının bir sarı çizgisi olduğunu düşünüyorum bir kaç gündür. Bu sarı çizgiler olay yerlerinde, metro duraklarında falan kullanılıyor. Hani hepimizin ne yazdığını bilmesine rağmen metro beklerken gazete, kitap ya da dergi okumak yerine duvarında yazan sarı levhayı okumayı tercih ettiğimiz yazı. “Lütfen Sarı Çizgiyi Geçmeyiniz.”

Geçen yine gözüm takıldı bu yazıya. Resmen aslında hayatlara dair bir yazı dedim. Düşünsenize her gün yeni insanlarla tanışıyoruz, iş yapıyoruz ya da aynı ortamı paylaşıyoruz. Hepimizin bir hayatı var. Hepimizin ortak duyguları var. En kötü hepimiz nefes alıyoruz. Bazen hiç beklemediğimiz insanlarla bir anda samimi oluyoruz, bazen yıllar sonra iyi biri olduğunu, bazen iki dakika da ne kadar kötü biri olduğunu fark ediyoruz. Bütün bu insanlar hakkında fikrimiz olması için sadece bir adım atmamız gerekiyor. İşte sarı çizgi bizim ön yargılarımız. O insanla konuşmaya başladıktan sonra ya ön yargılarımızdan kurtuluyoruz ya da ön yargılarımızı artırıyoruz. İşte tam o sırada karşıdaki insandan bir uyarı geliyor bize. ” Sarı çizgiyi geçmeyiniz.” Çünkü sarı çizgiyi geçtiğimiz her defasında karşımızdakine olan sevgimiz, güvenimiz ve saygımız büyüdükçe ufacık hareketlerden ufacık yanlışlardan doğan hayal kırıklıklarımızda fazla oluyor.

Sevgimiz, saygımız ve güvenimiz azaldıkça da diğer insanlara ön yargılarımız artıyor. Sarı çizgi aslında herkesin hayatındaki sınır olduğunu düşünmeye başladım ve yeni tanıştığım herkesi artık uyarıyorum. ” Keep Calm & Sarı Çizgiyi Geçmeyiniz.”


Beğendiniz mi? Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın!

Fikrinizi alalım?

Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Çok Eğlenceli Çok Eğlenceli
0
Çok Eğlenceli
Çok Faydalı Çok Faydalı
0
Çok Faydalı
Çok İyi! Çok İyi!
2
Çok İyi!
Ehh İşte.. Ehh İşte..
0
Ehh İşte..
Zaman Kaybı Zaman Kaybı
2
Zaman Kaybı
Pesma
Işık Üniversitesi Uluslararası Ticaret öğrencisi Pesma; Gezmeyi, eğlenmeyi, okumayı ve araştırmayı seviyor. Gülmenin özgürlük olduğuna inanıyor ve bir insanın başka insanları sevebilmesi için önce kendisini sevmesi gerektiğini düşünüyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum aç

Hesabınız mı yok?
Hesap oluştur

Şifreni sıfırla

Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç

Hesap oluştur

Captcha!
Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç
İçerik türünü seçin
Anket
Yazı