ŞANS VER

 Ne zaman durup dinlenmek istediğine karar verebilmek bazen mümkün değil. Şu an ne yapıyor olmalıyım ve buna karşın ne yapıyorum sorusu çok dramatik…

 Mesela uyku vaktinde durmuş ne yapman gerektiğine karar vermeye çalışıyorsan yanlış giden bir şeyler var demektir. Seçenekler arasında bir o yana bir bu yana gidip dururken soluklanma gereksinimi baş gösterir ve sen pencerenden ona doğru bakarken bocalamış vaziyette halini bozmadan diğer tarafa döner ya da boş tavanı seyretmeye devam edersin.

 Başla bir yerden, boşver. Ne kolay söylemesi! Ama gerçeği bu. Yanlış mı yaparım, eksik ilerlerse olmaz diye içini kemiren sesi bırak. Artık vedalaşıp bir sonraki hamleni yapmak zorundasın. Yarınını planlamak çileli kabul ediyorum. Ama ihtimaller denizinde sürüklenip durmak yerine kötü de olsa tam bu an aklından geçeni uygulamaya koyulsan en azından bir şey uğruna uykundan feragat etmiş olacaksın. 

 Hep bir umut yarın bugünden daha mutlu geçsin diye bakıyoruz. Bunun için ne kadar emek harcadığınla ilgili her şey. Bazı anlarda emeklerinin boşa gittiğini hissedeceksin, bazı noktalarda neredeyim ben diyecekin, bazı noktalarda nereye böyle bileyim söyle diyeceksin ama unutma şov devam ediyor ve hep edecek. Önemli olan tek şey bu akışta kendini hangi basamağa koyduğun. Olduğun yerde mutluysan ne güzel. O yerin en iyisi olma yolunda ilerlerken, kendin için bir şeyler yapmaktan alıkoyma kendini. Vicdanın rahat uyumak ne kadar önemliyse mutlu uyuyabilmek de o kadar önemli. 

 Bir sonraki basamağa geçmek yolunda kendine vakit ayırman ve kendin için ama sadece kendin için bir şeyler yapma gerektğini unutma. Bu konuda kendinle uzlaş. Hayat kısa, kuşlar uçuyor ya hani… Kanatlarını aç ve düşmeyi göze alarak boşluğa bırak kendini. Rüzgarı hissedip dengeni kurduğun anda yükselmeye yeniden başlayacaksın.

 Şu an ne yapıyor olursan ol, kim olursan ol yarına bugünden daha iyi olması için şans vermen gerektiğini unutma. Aşkta da, eğitimde de, işte de bu böyle. Bazen sessiz, bazen gümbür gümbür ama her zaman kararlı olmaya gayret et.

 Farzet ki az önceden şimdiye gelmeni sağlayan bir zaman makinesi icat ettin. Dünü düşün, akışın nasıl sürdüğünü düşün ve hala sağlıklı derin bir nefes alabiliyorken bırak kendini. Kimseye değil, kendine şans ver.

 

yazar

Yazar: Bell's

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.