Samsung’un Piyasadan Çektiği Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold Geri Dönüyor

Samsung’un Piyasadan Çektiği Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold Geri Dönüyor

Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung geçtiğimiz ayda ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u piyasaya çıkarmıştı. Ancak birkaç günlük kullanımda ekranı kullanılamaz hale gelen Galaxy Fold, gelen şikayetler üzerine Nisan ayında toplatılarak piyasadan çekilmişti.

Şirket, ekran sorununu çözmek için cihazı geliştiriyordu. Önceki gün Güney Kore’den gelen haberlere göre, Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold en son dayanıklılık testlerinden başarıyla geçti ve şimdi piyasaya sürülmeye hazır. Samsung Display başkan yardımcısı Kim Seong-cheol geçtiğimiz ay katlanabilir akıllı telefon Galaxy Fold’un seri üretimine hazır olduğunu açıklamıştı. Ancak gelinen seviye hakkında bilgi yoktu. Yapılan açıklamalara göre, Seul Ulusal Üniversitesi ve KAIST’teki endüstri profesyonellerinden ve profesörlerden oluşan bir grup teknoloji uzmanı katlanabilir akıllı telefonu test etti ve sonuçlar olumlu çıktı.

Yeniden Lansman Yapılabilir

Cihazın ne zaman piyasaya çıkacağı henüz belli değil ancak yapılan açıklamalar doğrultusunda Galaxy Fold’un en kısa zamanda piyasada yerini alacağı tahmin ediliyor. Çünkü Samsung, Huawei’den önce katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürmeyi hedefliyor. Galaxy Fold’un tekrar piyasaya sürülmeden önce, yeni bir lansman yapılması da gündemde. Ancak teknoloji uzmanları, Samsung’un 7 Ağustos tarihinde Galaxy Note 10’un tanıtımını yapacağı için, iki akıllı telefonun aynı dönemde görücüye çıkarılmasının riskli olabileceğini belirtti.

Önerilen İçerik: Lenovo, Katlanabilen İlk Bilgisayarı Tanıttı

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.