Sahip Olduğumuz Hayatlardan Nasıl Mutlu Oluruz?

Merhaba arkadaşlar çoğumuz bunalımdayız hayatımızın birçok zamanında. Bunun sebebine değinecek olursak ailevi etmenler, sosyokültürel farlılıklar, ekonomi, özel hayat vb birçok sebep sıralayabiliriz . Ben bu yazımda özel hayat ilişki konusuna değinmek istiyorum. Çoğumuz hayatımızın belli dönemlerinde şu bilindik ”Aşk Acısı” denen şeyi yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz bunun asıl sebebi bence aileden kaynaklı ilgisizlik, başkalarında bu özellikleri arıyoruz bizler.

Elbette çok yanlış birçok makale okudum bir çok yazı gördüm ve birçok kişiden dinledim herkesin ortak düşüncesi bu yönde. Bizler ailelerimizden göremediğimiz ilgiyi, sevgiyi ve şefkati başkalarında aradık evet ilk başta her şey çok güzeldi yolundaydı dimi ya sonra? Her şey sarpa sardı o ilgi azaldı ve hatta o aile yerine koyduğumuz kişi geldi hayatımızın içine etti dimi? evet tam olarak böyle oldu sonuç mu daha çok bunalım daha çok depresyon.

İlgiyi aile yerine başkalarında aradık dimi sonuç bu. Ailemiz herkesten ve her şeyden üstün, düştüğümüzde ayağımız taşa takıldığında yardımımıza koşacak ilk insan ailemiz. Yaşamımız boyunca en iyi dost da en iyi sırdaş da ailedir. Aile kavramı mükemmel üstün bir nimet, çoğu insanın annesi veya babası hayatta değil bizse sahip olduğumuz bu mükemmel insanlardan sürekli şikayetçiyiz ve sürekli dert yakınıyoruz. Bir gün bunun değerini herkes anlayacak lakin önemli olan iş işten geçmeden bunun bilincinde olmak ve sahip olduğumuz bizim için özel olan bu insanların değerini bilmek.

Ne olursa olsun kim olursa olsun hayatta olduğumuz müddetçe ve hatta nefes aldığımız kadar şükretmeliyiz. Ve maddi durumumuz ne olursa olsun bundan utanmamalıyız. Kimseye özenmeyip kendimiz olmalıyız. Başımızı sokacak bir evimiz hayatta olan anne ve babamız olduğu için çok şanslıyız. Benim amacım birilerine ders vermek ya da birilerine akıl vermek değil benim asıl ve en önemli amacım bu konuya farkındalık oluşturmak az da olsa taktığınız o at gözlüklerini çıkarmak ve hayatta gerçek olan gerçekten sahip olduğumuz şeylere dikkat etmek. Sağlıcakla kalın sevgili okurlarım. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere..

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

2 yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.