SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç dökülmesi çağımızın sorunu. dugün erkeklerde 20 li yaşlarda başlayan kadınlarda ise 30 lu yaşlarda başlayan saç dökülme sorunuyla ilgili biraz bilgi vermek istedim. Sorun diyorum çünkü gerçekten dikkat dikkat edilmediğinde ve bakımsız kaldığında kelliğe kadar gidebilir. bugün ele alacağımız konu saçlarımızın dökülme nedenleri.

1-DHT hormonu;(ERKEKLER)

DHT hormonu erkeklerde bulunan ve anne rahminde başlayan bir hormondur.Bbu hormon bebeğin (fethus) cinsel hormonun gelişmesini, saçların büyüyüp güçlenmesini, sakal bıyık ve kasların gelişmesini sağlayan ve sperm sayısını arttıran bir hormondur. Ve kıl köklerini beslemek için demir takviyesi yapar.

DHT hormonu düşük ve yüksek olduğunda ne olur ?

Düşük olması durumunda saç ve kıl kökleri yeteri kadar demir alamayacaklar. Ve bu durum saç ve kıl köklerinin uzamasına engel olacak ve hatta hali hazırda bulunan saçların beslenemediği için dökülmesine neden olacaktır.

Yüksek olması durumunda saç ve kıl köklerine çok fazla demir beslemesi olacağı için bu seferde saç ve kıl kökleri olması gerekenden çok daha fazla ve hızlı büyüyecek kötü bir görüntü olacaktır.

Erkekler tavsiyem doktora başvurup gerekli testleri yaptırıp demir takviyesi almalısınız.

2-Demir eksikliği ve kansızlık;(KADINLAR)

Kadınlarda saç dökülmesini bir çok nedeni var. Ve bunlardan en önemli iki tanesini ele alalım.

1-Demir eksikliği 

2-Kansızlık

Bu iki neden kadınlarda saç dökülmesine önemli ölçüde neden olur.

Not:Sevgili arkadaşlar sizin için araştırmamı istediğiniz konuları aşağıdaki E-mail adresine mail atabilirsiniz bende sizin için araştırırım;

cobanhuseyin028@gmail.com

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.