“Rüzgar’da Savrulan Yaprak”

Merhaba yada Guten tag 

Benim adım Diren, 24 yaşında, evli 4 aylık bir erkek çocuk annesiyim  Sizlere hayatımın kısa bir özetini geçmek istiyorum. Radyoterapi bölümü mezunuyum, bence çok ama çok anlamlı ve güzel bir meslek. İnsanlara yardım etmek onların hayat mücadelesinden kendi hayatıma ders çıkardığım ve anlamaya çalıştığım bir meslek grubu. 

‘Hayat her zaman istediğimiz gibi olamaya bilir.’ Ama her zaman mücadele etmek gerektiğini hastane kolidorunda yaşam savaşı veren insanlardan öğrendim. 

Okul bittikten sonra hiç kimsenin benden beklemediği bir zamanda EVLENDİM. Çevremde ki herkes bu kız evlenmez “feminist” derdi. Bende evlenmem sanıyordum . Ama kalbimi sevgisiyle ısıtan bir adam fikrimi değiştirdi. Evlenip Almanya ‘ya gelin geldim. Eşim doğma büyüme buralı. Gurbetçi kafilesine bende eklenmiş oldum. 

Doğduğunuz, büyüdüğünüz bütün hayatınızın geçtiği mahalleyi, şehri, ülkeyi, ailenizi ve arkadaşlarızı bırakıp hiç bilmediğiniz bir ülkeye gelmenin ne kadar radikal bir karar olduğunu ve zorlayıcı bir süreç olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bam başka bir hayata adapte olmak alışmak zaman alıyor ki ben hala tam olarak alışamadım. Ama güzel ve değişik bir süreç. Hem çok mutlusunuz hem biraz buruk. Yalnızlığın getirdiği burukluk… 

Eşimin Restaurantı var. Hemen akıllara klasik olarak dönerci yada kebapçı gelebilir  ama tam olarak öyle değil. İtalyan ve Türk mutfağı birlikte. 

Benim için buradaki süreç dil kursuyla başladı. Bu arada hamilelik yaşadım. Burda hamile olmak ta ayrı bir dert  ama şuan o konuya değinmicem. Şuan 4 aylık bir oğlum var. Hayatım onun hızla büyümesini seyretmekle geçiyor. Şuan da bu yazıyı o uyurken camın kenarında dinlenirken yazıyorum. 

Eminim kendi kendinize soruyorsunuz ‘Bu kadın neden bunları yazıyor. ‘ diye. 

Bugün akşam yemeği için çorba yaparken kendim için bir şey yapmam lazım dedim. Ve Blog yazmaya kendi hayatımdan kesitleri sizlerle paylaşmaya karar verdim. 

Umarım seversiniz ve takip edersiniz. 

Şimdilik bu kadar görüşmek üzere. 

Tschüss… 

Diren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Tezat
Sonraki
Türkiye’de Ne Kadar Çin Vatandaşı Yaşıyor?
Türkiye'de Ne Kadar Çin Vatandaşı Yaşıyor_

Türkiye’de Ne Kadar Çin Vatandaşı Yaşıyor?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.