in

Robin van Persie’den Oğluna Ders

Robin van Persie'den Oğluna Ders

Robin van Persie’nin oğlu Shaqueel, Feyenoord’un u14 takımında forma giyiyor. 

O hafta Ajax ile oynayacakları maçta, Shaqueel maça yedek başladı. Hocası tarafından sonradan oyuna girme şansı da bulamadığı için hayli sinirlendi. Dönüş yolunda arabada sürekli söylenip durdu. Hocasının haksızlık yaptığını, arkadaşlarının oyunundan vs. sürekli dem vurdu.

https://www.google.com/amp/s/www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2923274/amp/Robin-van-Persie-s-son-Shaqueel-follows-father-s-fancy-footsteps-freestyle-ad.html

Robin van Persie ise oğluna bu yaptığının korkakça ve basite kaçmak olduğunu, eğer formayı kapmak istiyorsa daha fazla istemesini ve daha fazla çalışmasıyla ilgili şeyler söyledi.

Robin van Persie’nin hem oğluyla konuşmaları hem de oğlunun yedek kaldığı için oğlunun hocasından bir tolerans istememesi, hocasıyla münakaşaya girmemesi istenilen ve küçük ama başarıyı getiren bir davranış. Zaten hocası da bu özgüvene sahip ki van Persie’nin oğlunu, ondan daha fazla hak eden varsa eğer yedek bırakabiliyor.

“Eğer yüzde yüzünüzü verirseniz kimse sizden daha fazlasını isteyemez.”

Feyenoord’un futbolda nasıl bu kadar başarılı olduğu, nasıl dünya çapında oyuncular yetiştirdiğinin göstergesi olabilecek bir olay. Yeni bir şeyler üretemiyor olabiliriz ama başarılı projeleri örnek alabiliriz. Projeleri taklit edebiliriz. 

Taklit etmek negatif bir olgu değildir. Her şeyi özgün olarak yapmak zorunda değiliz. Etkilenmek ve geliştirmekte vardır.

okur

Yazar: Rush

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.