PROCSIN Güneş Kremi Yüz&Vücut SPF50+ 50ML

Selamlar blog okurlarım 💕 dün hikayemde bu ürün hakkındaki düşüncelerimi paylaşmıştım (instagram story). Buradan da belirtmek istedim. Son zamanlarda herkeste gördüğümüz Procsin güneş kremini bende 1 haftaya yakındır kullanıyorum. Açıkçası övüldüğü gibi bir ürün değil bence. Öncelikle yapısı bir tık kalın. Ciltte dağıtması zor ve uygulamadığında yüzüm beyaz kalıyor. Sonrasında cildimde pul pul beyaz beyaz duruyor. Bende sivilce yapmadı ama bana dönüş sağlayan birkaç kişi sivilce yaptığını söyledi. Yani ben beğenmedim ve yine abartılan boş bir ürün olduğunu düşünüyorum. Tabi ki bunlar benim düşüncelerim. Aranızda kullanıp memnun kalanlarda olmuş olabilir. Sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum 💕

PROCSIN GÜNEŞ KREMİ YÜZ&VÜCUT SPF 50 NEDİR?

Güneş ışınlarının, korunmasız ciltle temasında birçok olumsuz durum ortaya çıkabilir. Bu olumsuz durumlara; cildin yaşlanma etkisini hızlandırması, kırışıklık oluşumunu tetiklemesi, leke oluşumuna yol açması, cildin nem seviyesini düşürmesi gibi örnekler sayılabilir.  Procsin güneş kremi cildi, bu zararlı etkilerden korumak için geliştirilmiş tüm yüz ve vücuda uygulanan bir cilt bakım ürünüdür.

NEDEN GÜNEŞ KREMİ KULLANMALIYIZ?

Güneş ışınlarının, korunmasız ciltle temasında birçok olumsuz durum ortaya çıkabilir. Bu olumsuz durumlara; cildin yaşlanma etkisini hızlandırması, kırışıklık oluşumunu tetiklemesi, leke oluşumuna yol açması, cildin nem seviyesini düşürmesi gibi örnekler sayılabilir. Cildi, bu zararlı etkilerden korumak için güneş kremi kullanmak şarttır.

Güneş kremlerini sadece yazın kullanmak gerektiği gibi yanlış bir algı da mevcuttur. Oysa dört mevsim güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem alınmalı ve güneş koruyucu ürün kullanılmalıdır. 

GÜNEŞ KREMİ KULLANMANIN FAYDALARI NELERDİR?

1- Zararlı Işınlardan Koruyor: Güneş kremleri, cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyor. 

2- Cilt Kanseri Riskini Azaltıyor: Dünya’ya ulaşan UVA ışınlarının yüzde 95’ ini ultraviyole radyasyon oluşturuyor. UVB ışınları ise cildin yapısını bozarak DNA mutasyonuna neden oluyor. Bu nedenle güzelliğin yanı sıra sağlık için de güneş kremi tavsiye ediliyor.

3- İnce Çizgi ve Kırışıklıkları Önlüyor: Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak güneş kremi kullananlar, beş yıllık zaman diliminde kullanmayanlara oranla daha genç görünüyor.

4- Ciltte Leke Oluşumunu Engelliyor: Düzenli güneş kremi kullanımı, ciltteki melanin seviyesinin artması ile meydana gelen leke oluşumunun önüne geçiyor.

5- Güneş Yanıklarını Önlüyor: Özellikle yaz aylarında cilde doğrudan nüfuz eden güneş ışınları, güneş yanıklarına neden oluyor. Güneş kremi sayesinde yanık, şişlik ve soyulma gibi problemler meydana gelmiyor.

6- Nem Kazandırıyor: Cilt üzerinde bariyer oluşturan güneş kremleri, nemin cilde hapsolmasını sağlayarak sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.

7- Hava Kirliliğinden Koruyor: İçeriğindeki bileşenler ve yapısından dolayı güneş kremleri, hava kirliliğinin cilde olan etkilerini minimum seviyeye indirgiyor.

8- Cilde Elastikiyet Kazandırıyor: Kolajen, keratin ve elastin gibi cildin elastikiyetini sağlayan temel cilt proteinleri, güneş kremleri sayesinde korunarak güçleniyor.

9- Cilde Aydınlık Görünüm Kazandırıyor: Güneş kreminin düzenli kullanımı sayesinde ciltteki güneşten kaynaklı solgun renk görünümü azalıyor ve cildin ışıltısı geri geliyor.

10- Renk Tonu Eşitsizliklerinin Önüne Geçiyor: Güneş kremleri, melaninin dengesiz artması nedeniyle oluşan renk tonu eşitsizliklerini engelliyor.

PROCSIN GÜNEŞ KREMİNİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

-GÜVENLİ KORUMA

-SUYA DAYANIKLI YAPI

-LEKE KARŞITI

-YAZ KIŞ KULLANIM

-YAĞLANMA YAPMAYAN FORMUL

-BİTKİSEL AKTİF DESTEĞİ

-ÇİL OLUŞUMU ÖNLEYİCİ

-NEMLENDİRİCİ ÖZELLİK

-TÜM YÜZ VE VÜCUT KULLANIMINA UYGUNLUK

PROCSIN GÜNEŞ KREMİ HANGİ SORUNLARDA KULLANILIR

-GÜNEŞ KORUMA

-LEKE

-ÇİL

-KURULUK

-CİLT HASSASİYETİ

-GÜNEŞ YANMASI

-GÜNEŞLENME SONRASI KIZARIKLIK

-GÜNEŞLENME SONRASI KAŞINTI

-SİVİLCE LEKESİ

-SOLGUN CİLT

-CİLT TONU EŞİTSİZLİĞİ

-GÜL HASTALIĞI

-GÜNEŞ ALERJİSİ

-MAKYAJ BAZI

-GÜNEŞLENME SONRASI CİLTTE KABARMA

-PÜRÜZLÜ CİLT

-AKNE TEDAVİSİ SONRASI HASSASİYET

-CİLT KIRIŞIKLIĞI

PROCSIN LEKE KARŞITI GÜNEŞ KREMİNİN CİLDE ETKİLERİ

PROCSIN Leke Karşıtı Koruyucu Güneş Kremi, Özel formülü ile güneş yanıklarının yanı sıra güneşe bağlı alerji riskini minimuma indirerek erken cilt yaşlanmasına karşı güvenli koruma sağlamaya yardımcı olur. Yüksek emilim özelliği sayesinde cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandırırken yağlı his bırakmaz. Cilde nem kazandıran, yağ dengesinin sağlanmasına destek veren formülü ile tüm cilt tiplerine uygundur. Yatıştırıcı özelliği olan procsin Leke Karşıtı Koruyucu güneş  Kremi, UV ışınlarına karşı tahrişe yol açmaksızın güvenli, suya dayanıklı  ve etkili bir koruma sağlamaya yardımcı olur. Güneş lekeleri ve çil oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Makyaj altı baz olarak kullanıma uygundur.          

PROCSIN LEKE KARŞITI GÜNEŞ KREMİ NASIL KULLANILIR?                                                                                    

GÜNEŞLENME ÖNCESİ İDAEL GÜNEŞ KREMİ KULLANIMI

1- Güneş kremini, güneşe çıkmadan 20-25 dakika önce cildinize uygulamalısınız.

2- Kulak uçları, ayaklar ve bacak arkaları gibi gözden kaçacak yerleri atlamayın.

3- Cilt üzerindeki dayanıklılık süresine bağlı kalmaksızın kreminiz 1,5 ile 2 saatte bir yenileyin. Terleme ve ıslanma sıklığına göre bu süreyi daha da kısaltabilirsiniz.

4- Güneş koruma faktörlü dudak kremlerini (lip balm peeling) kullanmayı unutmayın.

5- Güneş kremi sürerken doğru miktarda uygulamak da çok önemli. Güneş kremini, yüz ve boyun bölgenize 1 çay kaşığı miktarında sürmelisiniz. Göğüs bölgesi, sırt, kollar ve bacaklara ise ayrı ayrı bir tatlı kaşığı miktarında uygulamalısınız. Eğer güneş kremini gereğinden az sürerseniz faydalarından yararlanma oranınız düşecektir.

6- Bronzlaştırıcı yağ   kullanımı olacaksa,   mutlak güneş kreminin emilimi sağlandıktan sonra kullanılmadır.

7- Güneşlenme sonrası  after sun losyon veya aloevera jel kullanımına önem verilmeli,  bu şekilde ciltte rahatlama sağlanarak  bir sonraki güneşlenmeye hazırlık yapılmalıdır.

Güneşlenme yapılsa da yapılmasa da güneş kremi yaz kış kullanılması gereken bir üründür.

GÜN İÇİNDE DIŞARI ÇIKSAKTA ÇIKMASAKTA GÜNEŞ KREMİ SÜRMEKTE FAYDA OLACAKTIR. KREMİN YOĞUNLUĞU VE UYGULAMA SIKLIĞI ,GÜNEŞE MARUZ KALACAĞIMIZ SÜREYE VE CİLDİMİZİN TEPKİSİNE GÖRE AYARLANIR.

DIŞARI ÇIKARKEN;

  • ÖNCE CİLT TEMİZLENİR.
  • JEL VE TONİC SONRASI  KULLANILABİLİR.
  • GÜNEŞ KREMİ SONRASINDA MAKYAJA GEÇİLMELİDİR.
  • NOT: GÜNEŞ IŞINLARININ DİK GELDİĞİ SAATLERDE GÜNEŞLENME VE GÜNEŞE MARUZ KALMA KONUSUNDA HASSAS DAVRANMAMIZ SAĞLIKLI CİLT YAPISI İÇİN OLDUKÇA ÖNEM TAŞIR.

Şengül Aydoğdu
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ormandan bir anı

Ormandan bir anı

Sonraki
Misedor Ürünleri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.