Polisler İntihar Ediyor!?

Selam! Aslında bugün için yazacak farklı bir konu vardı elimde. Fakat erteleyebileceğimi düşünüyorum. Çünkü polisler İntihar ediyor!? Evet, ülkemizin en önemli meslek gruplarından biri olan polislik. Polisler İntihar ediyor. Yurdum insanının kafasını yastığa rahat koyabilmesini sağlayan, bunun için çaba harcayan değerli polislerimiz intihar ediyor.

Sizin aklınız alabiliyor mu? Benim açıkçası almıyor. Birçok sorgulanacak konu var. En basitinden,

Neden bu olayları Twitter’dan öğreniyoruz?

Evet, neden? Sabah haber sitelerinde dolaştım, hiçbiri bu konu hakkında bir şey yazmamıştı. Ardından Twitter’a girdim ve gündemde gördüm. Cidden falancanın giydiği bikini daha mı önemli?

Neden insanların sorunlarıyla ilgilenilmiyor?

Bu aslında genel olarak toplumsal bir sorun. Neden kimsenin sorunlarıyla ilgilenilmiyor? Belki de o insanların sorunlarıyla birazcık bile ilgilenilse, birazcık bile destek olunsa onca kişinin hayatı kurtulacaktı. Polislik sadece yaşanan stresiyle bile oldukça zor bir işken, insanların hayatını daha da zorlaştırmanın ne anlamı vardı?

Polisler bir ülkenin vicdanıdır, fakat şu anda vicdansızlar yüzünden ülkemizin vicdanları tek tek intihar ediyor. Bunun neresi adil?

Söylenecek çok söz var daha. Ve en üzücüsü de, sadece polisler İntihar etmiyor. Doktorlar, hemşireler, işçiler, öğrenciler, esnaflar ve daha niceleri… Bu insanların hayatına ne zaman değer vereceksiniz?

okur

Yazar: Hellin

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.