Pes Etmek Yok

Pes Etmek Yok

Pes Etmek Yok

Nereye gidiyor sonumuz düşündünüz mü hiç? Çoğumuz hiçbir şeyden mutlu değiliz yaşadığımız onca güzelliklere rağmen tek bir çirkinlikte yıkıla kalıyoruz. Acıları küçümseyen bir insan olmadım ben hiç herkesin acısı kendisine büyük, ama eminim ki yaşadıklarımdan çok daha ağır şeyler yaşayıp şuan hayal ettiği konumda olan birileri vardır. Düştüğü yerden kendisi kalkan umutlarını hiç yitirmeyen… 

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama bizler şımarık yapılıyız biraz, basit şeylerden çoğu kişi mutlu olmuyo mesela mutlu olması için çok devasa şeylerin olması gerekiyor üstelik bunun olması için bir çaba sarf etmezken. 

Sizlerle bir şey paylaşmak istiyorum çoğumuzun bildiği ama unuttuğu hatta daha çok hani diyoruz ya kendimize güçlüyüz diye bizler güçlü değiliz güçlü kimler biliyor musunuz? Hep mücadele edenler, pes etmeyen umutlarını kaybetmeyenler. 

Annesini kaybetmiş bir çocuk, hayattan kopmamış yeryüzünde yaptığı her şey, gökyüzündeki  annesinin kanatlarını biraz daha kabartmak için.

Engeli olan bir insan pes etmemiş, yeteneklerini keşfetmiş dışlayan insanları umursamamış başarılı olmak için uğraşmış hayata tutunmuş ve yaşamayı sever hale gelmiş.

Maddi gücünün yetmemesine rağmen çocuğuna hayır dememek için sadece onun mutlu olmasını istediğinden gece gündüz çalışan, şikayet etmeyen bir anne veya baba. 

Hastalığına rağmen tüm insanlara örnek olmaya çalışan hayata tutunan ve gururla mücadelesini devam ettirmeye çalışan Neslican Tay güçlü.

Mücadele edenler güçlü arkadaşlar en ufak zorlukta pes edenler değil mücadele edenler mutlu olmayı hak ediyor, ağlayarak mutluluğu bekleyenler değil. Çevrenize bir baksanıza herkesin illaki birinden daha şanslı olduğu bir nokta vardır şuan bu yazıyı okuduğunuz telefon veya bilgisayar her neyse buna sahip olmanın hayalini kuran veya çocuğuna bunu almak için çalışan bir baba var hayattta. Bu bile sizi şanslı hissettirmeye yeter. Sizden çok daha kötü bir durumda olup yaşayan, pes etmeyen insanlar var. 

Pes etmeyin çünkü biliyorum ki bizler her zorluğun üstesinden gelebilecek güçteyiz. Mutluluğun gelmesini beklemeyin siz onu arayın. Düştüğünüzde kalkmak için bir el aramak yerine siz kendinizi kaldırın. Küçük şeylere mutlu olun şikayet ederken iki kere düşünün inanın hayat böyle daha anlamlı..

Gökyüzü sizinle olsun. Yaptığınız her şeyi attığınız her adım sizin için en iyisi olur umarım.  

yazar

Yazar: yağmur

içimdeki kış güneş açar satırlara☀️

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.