Perdenin Arkasındaki Kişi Bölüm 8

Bölüm 8 : Görevimiz Jack…

     Max ve Tony’nin eski dostu Jack’in dosyası hazırdı. Jack dosyayı eline aldı ve incelemeye başladı. Evinin adresini aldı ve oraya gitmek için hazırlık yapmaya başladılar. Bu iş için Max umutlu gibiydi. Dosyayı incelerken hâlâ bekâr olduğunu gördü. Jack’in evli olmamasına şaşırmıştı. Çünkü Jack yakışıklı, orta boylu ve iyi kalpli bir insandı. Belki de işi sebebiyle evlenememiş diye düşündü, çünkü işi çok gizli ve önemli bir işti. Jack bir silah fabrikasında silah tasarımcısı olarak iş yapıyordu ve bu çok gizli bir işti.

     Hazırlıklar bitince motosikletlerine bindiler ve hangarın kapısı açıldı. Max, Tony ve Natasha motosikletleriyle hangarı terk edip bir yola çıktılar. Yolda hızla ilerleyip Jack’in evine doğru giden bir dağ yoluna girdiler. Yol devam ediyordu fakat başka bir yoldan girmeleri gerekiyordu. Jack’in evine giden toprak bir yol göründü. Ama yolu dikkat etmeyen biri bulamazdı. Çünkü çok fazla göze çarpmıyordu. Yola girdiler, yol çok fazla çamur olmuştu. Motosikletler zorlanıyordu. Yarım kilometre gittikten sonra bir ev göründü. Burasıydı.

     Evin yanında bir araba vardı. Demek ki Jack evde olabilirdi. Arabanın yanına park ettikten sonra biraz bekleyip evin girişine gittiler. Ev çok güzel bir malikane idi. Jack işinde başarılı olmalıydı. Zaten bu yüzden yanına gelmişlerdi. Natasha, kapının yanındaki zile bastı. Bir kaç saniye sonra kapıyı bir kadın açtı. Hizmetçi kıyafetleri giyiyordu. Şöyle söze girdi:

–Buyrun, kime bakmıştınız?

Natasha, söze girdi:

–Jack Bennet beyefendiye bakıyorduk. dedi ve PAT (Paranormal Araştırma Timi) belgesini gösterdi.

–Lütfen,  bir dakika bekleyin. dedi ve içeri gitti. Bir dakika sonra geri geldi ve:

–İçeri gelin lütfen. dedi.

     İçeri girdiler ve salona kadar hizmetçiyi takip ettiler. Salona gelince hizmetçi reverans yaptı ve çıktı. Jack gülümsedi ve heyecanlı bir sesle:

–MAX, TONY!!! diye bağırdı. Ayağa kalktı ve onlara sarıldı. Sonra Natasha’yı işaret edip:

–Dostum, bu da kim? dedi gülerek. Max gülümsedi ve:

–O bizimle adı Natasha. dedi ve Jack ve Natasha el sıkıştı, koltuklara oturdular ve hizmetli içecekler getirdi. Hal hatır sorduktan sonra Jack:

–Hey Max beni ziyarete geldiğine göre önemli bir sebebin olmalı.

–Aslında evet,  senden bir şey isteyeceğim. dedi ve GAB (Gizem Araştırma Birliği) ile aralarında geçen her şeyi anlattı ve ondan yardım istediklerini söyledi. 

     Jack bir an tereddütlü durdu. Sonra aniden gülümseyerek:

–Şaka mı yapıyorsun tabii ki sizinle her yola varım. dedi. Herkes gülümsedi ve gülmeye başladılar. Artık bir kişi fazlaydılar.

AMA BİR KİŞİ YETMEZDİ…

bunyamin-by
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gülünesi Şeyler de Oluyor…
Sonraki
Yüzyılın Temel İhtiyacı: Teknoloji

Yüzyılın Temel İhtiyacı: Teknoloji

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.