PENNY DREADFUL: CITY OF ANGELS ÖN İNCELEME

Penny Dreadful dizisinin, yeni oyuncular ve karakterler ile farklı bir zamanda geçen spin-off dizisi 26 Nisan itibari ile Penny Dreadful dizisi hayranları ile buluştu. Dizinin ne denli ilk Penny Dreadful dizisi ile bağlantılı olacağından çok emin olmasak bile dizinin bazı yönleriyle benzediğini söylememiz gerekiyor.

İlk olarak bahsetmem gereken, aslında diziyi ilk adının duyurulduğu andan beri bekleyen ve haberlerini takip eden biri olarak tatmin edip etmemesi konusu. Bu konuda en içten cevabım kesinlikle tatmin ettiği olacaktır.

Sebebine gelirsek; dizi tema, karanlık ölçüsü, barındırdığı gizem seviyesi açısından Penny Dreadful dizisi ile oldukça benzerlik gösteriyor. Bunun dışında oldukça bilinen ve üzerine onlarca yazı çıkarılan bir dönemin aslında pek de işlenmeyen bir konusuna ışık tutması da oldukça ilgi çekici görünüyor. Sürükleyicilik konusunda da oldukça başarılı olan Penny Dreadful: City of Angels dizisi beni son dönemde oturduğum koltuğa çiviliyen birkaç eserden biri olarak hafızama kazındı.

Oyunculuklar konusunda GOT dizisinden tanıdığımız Natalie Dormer dışında çok fazla bilinmişlik konusunda elinin çok fazla açık olmayan bir dizi olmasına rağmen diğer oyuncuların, oyunculuklarını hakkıyla yerine getirdiğini görüyoruz. Farklı ırktan ve kültürden karakterlere sahip bu dizi her karakterin yapısını doğru yansıtmak konusunda sorun yaşamıyor.

Natalie Dormer’in oyunculuğu ise bende harika bir oyunculuk imajı bıraktığını söylemeden geçersem haksızlık ettiğimi düşünürüm. Mimiklerinden ve beden dilinden oynadığı oyunculuğu ile diğer oyunculuklardan daha fazla göze batan Natalie’nin dizinin konusu gereğiyle birçok farklı aksana, kültüre ve kişiliğe sahip farklı birkaç karakteri oynaması da bende olağanüstü bir etki bıraktı diyebilirim. Buna yakın zamanda pek rastlamadığımdan dolayı bende oldukça garip-ilgi çekici bir his uyandırdı. Bu konuda dizinin şu ana kadar 3 bölümünün yayınlandığı döneme kadar bu durumun altından güzel bir şekilde kalktığını görebiliyoruz.

Kısaca bahsetmek istediklerim bunlardı. Bu yazımı sizi de bu harika diziyle tanıştırmak ve kaçırmamanızı sağlamak amacıyla yazdım. Siz de yorumlar kısmına dizi ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

En yakın zamanda bu diziyi izlemeye başlamanız dileği ile. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın …

okur

Yazar: Can Gulebaglan

İnsan olmayı başarabilen biri

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.