Her Derde Deva Kış Meyvesi: Nar

Her Derde Deva Kış Meyvesi: Nar

Kış mevsiminin vazgeçilmez meyvesi “NAR”, güzelleştiriyor, kalbi koruyor, enerji veriyor ve daha pek çok fayda sağlıyor. Gerçekten bir nardan bin fayda görüyorsunuz diyebiliriz 🙂 Hadi bu faydalara beraber bakalım…

  • YÜKSEK TANSİYONU DÜŞÜRÜYOR

narın faydaları

Nar özellikle doktorların önerdiği bir meyvedir. Tansiyon ve kalp hastaları, bu meyveyi sevseniz iyi edersiniz 🙂

  • BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

narın faydaları

Kış aylarında sık sık hastalanıyorsanız bu maddeye dikkat edin! Nar sayesinde bağışıklık sisteminiz güçlenerek hastalıklardan korunabilirsiniz.

  • ENERJİ VERİR

narın faydaları

İş, okul, ev, toplantı vs derken kendinizi bir koşturmacanın içerisinde buluyorsanız, size tatlı bir tavsiyemiz var 🙂 İçerisinde ne olduğu belli olmayan enerji içeceklerini içmek yerine nar suyu tüketin. Gün boyu ihtiyacınız olacak enerji, nar suyunda var! Hem az kalorili hem de sağlıklı…

  • CİLTTE PÜRÜZSÜZ GÖRÜNÜM SAĞLAR

narın faydaları

Narın kabuklarını ezin, pişirin, karıştırın, soğutun… Şaka, böyle şeylerle uğraşmanıza gerek yok 🙂 Nar yiyerek cilt sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Öyle maskelere filan ihtiyacınız kalmadan pürüzsüz, sağlıklı, sivilcesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

  • İYİ BAKTERİLERİN ARTMASINI SAĞLAR

narın faydaları

Nar, bağırsak parazitlerinin düşmanı. İyi bakterilerin artmasını sağlayarak pek çok hastalıktan koruyor. Hatta astım hastalığını bile önlüyor.

  • KALP DOSTU

narın faydaları

Nar, kalbimizi korur ve düzenli çalışmasına destek olur. Özellikle kalp hastalarının ve kalp hastalığı riski taşıyan kişilerin nar tüketmesi doktorlar tarafından öneriliyor. Aynı zamanda damar sertliğini de önleyici bir etkisi olduğu bilinmektedir.

  • ANTİ KANSEROJEN

Nar çekirdeği ile ilgili araştırmalar sonucu, anti kanserojen bir özelliği olduğu ortaya çıktı. Göğüs kanseri, kolon kanseri, prostat kanseri gibi pek çok kanseri önlüyor.

  • STRESLE SAVAŞIR

narın faydaları

Nar suyu, depresyon riskini azaltıyor ve strese karşı rahatlama sağlıyor. Yoğun ve stresli bir yaşantınız varsa sigaraya başlamak yerine nar suyu için 🙂

  • SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLER

narın faydaları

Gelelim yine güzellik tüyolarına… Marketten aldığınız kimyasal şampuanların saç dökülmesini önleyeceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsanız. Ne varsa doğallıkta var 🙂 Nar yemenin bin faydasından biri de; saç köklerini güçlendirmek.

  • ADET SÖKTÜRÜCÜ

narın faydaları

Kadınların en büyük sorunlarından biri de adet gecikmesi. Evet, o dönem bir ay içerisinde bir hafta oluyor ama eğer gecikiyorsa stresi bütün bir aya yayılıyor. Maalesef kadın olmak zor iş… Ama doğada bize kolaylık sağlayan bazı bitkiler ve meyveler var bunlardan biri de nar 🙂 Narın kuvvetli bir adet söktürücü özelliği var. Hanımlar bunu bir yere not alırken, erkekler de “neden bu kadınlar bu kadar stresli?” diye tekrar düşünsünler 😀

Herkese sağlıklı günler diliyorum 🙂

Cansu

kooplog.com
Biraz daha fazlası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir