in

Paran varsa Kralsın …

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, AKP’li Bingöl Belediyesi’ndeki torpil listesini yayınladı. Öztürk yazısında, “Sadece AKP yönetim kadrolarında bulunanların yakınları, üstelik de sınavsız işe alınıyorsa bunu Bingöllü de kabul etmez” ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, AKP’li Bingöl Belediyesi’nde torpille işe alımları yazdı. Buna göre belediyenin mühendis kadrosuna alınan 13 kişinin de AKP’li yakın olduğu ortaya çıktı.

Bugünkü köşesinde “Bu bir torpil listesidir” başlıklı bir yazı kaleme alan Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, yazısında AKP’li Bingöl Belediyesi’ndeki torpille işe alımlara değindi. “Sınav sonuçlarına göre alım yapıldığında buna kimse itiraz etmez, ‘Hakkıyla işe alındı’ denilir. Ama sadece AKP yönetim kadrolarında bulunanların yakınları, üstelik de sınavsız işe alınıyorsa bunu Bingöllü de kabul etmez” ifadelerini kullanan  Öztürk, ‘torpil’ listesini açıkladı.

Öztürk’ün yazısında ilgili kısım şöyle:

Partisi fark etmiyor, belediye başkanlarının özellikle personel alımı, ihaleler konusunda baskı altında olduğunu biliriz. Bingöl Belediye Başkanı’nın da bu baskılara dayanamadığı anlaşılıyor. Sözleşmeli olarak alınan personelin kimlerin yakınları olduğunu araştırdığımızda da anlıyoruz. Buyurun torpil listesini incelemeye:

– Yusuf Demir: İnşaat mühendisi. Bingöl Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Demir’in oğlu.

– Abdullah Budan: Jeoloji Mühendisi. AKP Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Budan’ın kardeşi.

– Mustafa Güler: Jeoloji Mühendisi. Eski Milletvekili Mahfuz Güler’in yeğeni. – 

Furkan Berdibek: Çevre Mühendisi. AKP Milletvekili Fevzi Berdibek’in yeğeni.

– Bora Tuğ: İnşaat Mühendisi. 2004-2009 Bingöl Belediye Başkanı Bedri Tuğ’un oğlu.– Mahmut Bingöl: Çevre Mühendisi. AKP encümen adayı.

– Ali Artan: İnşaat Mühendisi. Bingöl Orman İl Müdürünün yeğeni.

– Levent Baluken: İnşaat Mühendisi. AKP İl Başkan Yardımcısı Diyap Bazencir’in yeğeni.

– Sevilay Arıkan: Çevre Mühendisi. Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ın yeğeni.

Ülkemizde genç işsizlerin sayısının hayli yüksek olduğu biliniyor. Belediye Başkanı Erdal Arıkan, “İlimiz küçük. İşe aldığımız aynı kişi AKP’linin de, CHP’linin de, HDP’linin de, MHP’linin de akrabası olabiliyor. Geçen hafta alımları yaptık. Ama hemen ardından söylentiler çıkmaya başladı. En doğru seçimi yaptığıma inanıyorum.” diyor.

Ne olmuştu?

Sözcü gazetesinin Ankara Temsilcisi ve yazarı Saygı Öztürk, daha önce de “Trabzon böyle bir yükseliş görmedi” başlıklı bir haber kaleme almış, “Ali Ayvazoğlu, belediyede işçi kadrosunda işe başladı. Şimdi milletvekili olan Bahar Ayvazoğlu ile evlendi. Ardından özel kalem müdürü oldu. Sonra da Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atandı” bilgilerinin yer aldığı haberde Ayvazoğlu’nun kariyerindeki yükselişe dikkat çekmişti. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu haber nedeniyle Saygı Öztürk’e yönelik, ‘Namus düşmanı’, ‘haysiyet cellatı‘ ifadelerini kullanmıştı. 

kooplogger

Yazar: Kadınböyledir

şuna inanmak lazım ki . dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir …

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.