Paralel Evren

Paralel Evren

Paralel Evren

İnsanoğlu hiç öğrenmiyor

Planlar yaptık.Yaşadığımız hayatları beğenmedik,ne istediğimizi bilmediğimizi söyledik durduk. Öyle bir şey yaşattı ki doğa bize memnun olmadığımız hayatları özleyip sonrası için plan yapmaya başladık bile. En azından şu dönemi sağlıklı bir şekilde atlatabilmek için hayaller kurdum hayatımda değiştirmem gereken şeyler olduğunu gördüm ama en büyük hatamın farkına vardım. Hep gelecekle uğraştığımın.

Bugün napıyorum diye sorgulamadığımın,yarını değiştirmek gerçekten bugünden başlıyormuş. Evet farkındayım eskisi gibi olamayacak karantina sonrası gelecek günler ve yine farkındayım bu süreç haftaları ayları değil yılları alıp götürecek belki hayatımızdan. Doğaya karşı direnemeyiz hele ki cehaletin bu denli yakamıza yapıştığı bir toplumda doğa galip gelecektir elbette. Hayatım,hayallerim elimden akıp giderken bugünden başlıyorum direnmeye.

Yitip giderken haftalar aylar elimden ipin bir ucu elbette bende olacak doğa çok güçlü sürükleyecek beni kendi tarafına ama minik minik ona karşı koyduğum adımlar olacak benim yıllar sonraki kazancım. Konamadığım daldan vazgeçmeyi öğreneceğim belki ,  cesaretin aşkta gerekli olduğunu ama fazlasının ruhu yorduğunu göreceğim , kitap okumanın sayfa değiştirmek olmadığını satır aralarında kaybolmadan bir kitabı asla okuyamayacağımı, çok ama çok değerli olduğumu ve her şeye herkese karşı o dayanıklılığın içimde var olduğunu göreceğim . İnandığımız bizi biz yapan değerler var hayatlarımızda.

Eminim yaşadığımız hiç bir şey tesadüf değil. Hayatımıza giren hiçkimse rastgele girmedi. Hepsi ama hepsi birer güzel tecrübe. Bir karadelik yuttu bizi farkındayım,yolculuğu bilmiyorum tek bildiğim o karadelik başka bir paralel evrene açılıyor. İçten içe yaşadığım, yaşadığımız süreç tam olarak bu aslında. Diliyorum o çıkıştan çıktığımız an olduğumuz paralel evren mutlu etsin bizi ve sadece bu temenniye sığınmıyorum, manzaradan keyif alabilmek için bugünden değişime başlıyorum ✌🏼

Ceren Mina
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Evde Oturduğumuz Günlerde Spor
Evde Oturduğumuz Günlerde Spor

Evde Oturduğumuz Günlerde Spor

Sonraki
Beklenmedik Bir Anda

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.