Otizm Sorunlarım

Çok küçük yaşlarda iken asperger teşhisi ile karşı karşıya kalmıştım. Bu sendrom otizmin bir dalı veyahut bir uzantısı. Hayat evrenim sosyofobi içerisinde döndü dolaştı. Her şeyden kaçar herkesten utanır, karşı cinslerle göz teması kuramaz garip davranışlar sergilerdim. Hala hayatıma anlam vermekte zorlanıyorum ve kendi kendime ben kimim diyip duruyorum. Hayal dünyamın içinde kendime sen Montenegro kralısın seni kimse yenemez diyordum ki zamanla olgunlaşmayı öğrenene kadar. Hayata bakış açım o kadar sürrealistti ki gerçekler beni gün boyu tekmelerdi. Arkadaşlarımı, aşık olduğum kadını, benliğimi kaybetmiştim. İşin garip tarafı kendimi anormal hissetmiyordum çevremdekileri anormal olarak görüyordum.

İnsanların beni anlayabileceğine olan inancım çok yüksekti. Tam bir bilinmez gibiydim, içine bütün galaksiyi sığdırmış da güneşi saklamış gibiydim. Omuzlarımda hiç olmayan hayali yüklerle yaşıyordum, asteroitleri, yıldızları , gezegenleri zihnimde hissederek yaşıyordum. İnatçı ve hırçın bir kişiliğim saçlarımı bile dökmeme yol açtı. Her hangi bir yarışta yenildiğimde saatlerce ağlar yeni stratejiler geliştirmeye çalışırdım. Kafka kendini bir hamam böceğine benzetmiş ama anlamadığı tek şey hamam böceğinin bile ekosisteme katkısı olduğu gerçeği. Montenegro kralının altında bir hiç yattığını biliyordum, bunu bilemenin verdiği acı ile yaşıyorum.

Hayatım boyunca bir şeyleri değiştirmek istedim. Kaderi baştan yazmak, senaryoyu yönetmek , mantıklı olanı mantıksız yapmak , kral geri döndü zırvalıkları felan filan. Anlamakta zorlandığım şeyi şimdi daha iyi anlıyorum. Kader onu değiştirmek isteyen insanlardan nefret eder.

okur

Yazar: Omer-Soyal

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.