Ölümcül Deney 1 – Film İncelemesi

Bilim kurgu türünde olan 2002 yapımı bir filmdir . Aynı zamanda gerilim filmidir . Özgün adı Resident Evil olan film serinin ilk filmidir . Bir video oyunundan çevrilmiştir ancak oyunla pek bir bağlantısı olmayarak hikaye ve karakterler yönünden özgünleştirilmiştir . Öncelikle Amerika ‘ da 15 Mart 2002 tarihinde gösterime girmiş olan film Türkiye ‘ de 20 Eylül 2002 tarihinde gösterime girmiştir .  

Konusuna gelecek olursak : 

Biyolojik silahlar geliştiren ülkenin en asil en bilinen bir şirketi vardır . Bu şirketteki doktorlar Spencer isimli bir virüs keşfeder . Doktorlar araştırma yapmak için bölgeye bir takım insanlar gönderir ancak bir süre sonra onlarla irtibatları kesilir . 

Onları araması için bir ekip gönderir . Virüsten etkilenen insanlar öldükten sonra şekil değiştirmeye başlar . Açlık ve saldırganlıkları artar . İnsanlar artık düşünemeyen , konuşamayan ve anlayamayan kan emen birer zombiye dönüşür . Ölmüş olsalar bile halen o virüsü bedenlerinde taşıdıkları için kanını emerken ısırdıkları insanlara da o virüsü bulaştırırlar ve onlar da birer kan emici zombiye dönüşür . Filmin sonunda ise ABD senatosu tarafından gönderilen termo – nükleer bomba ile bu kan emici zombiler imha edilir . 

Karakterler :

  • Milla Johovich (Alice)
  • Michelle Rodriguez (Rain Ocampo)
  • Eric Mabius (Matt Addison)
  • James Purefoy (Spence Parks)

  • Colin Salmon (One)
  • Anna Bolt (Dr. Green)

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

26 Yorum