ÖLÜM ACIDIR

Ölüm yaşamayana kolay gelir, bu her zaman böyledir. Ölümü bir kere yaşayan bilir getirdiği boşluğu, acıyı. Kabullenemez ki insan sevdiği kişiyi o toprağa verdiğini yaşı kaç olursa olsun her an bir yerden çıkıp gelecek hissi taşır, her kapı çaldığında ardında onu görmeyi umut eder.

 Ölüm, içinde keşkeler biriktirir çok ağırdır o keşkeleri taşımak keşkelerle yaşamak. Ölümün ardından söylenmeyen çok söz kalır bu sözler günler aylar geçtikte kartopu misali çoğalmaya başlar, ölenin ardından söylenmesi gereken o kadar cümle vardır ki her bir söz her bir cümle batar kalbine. 

Ölen ardında herkesten bir parça öldürür kimilerinin hayallerini, kimilerinin çocukluğunu. Ölüm arkasında çok cenaze bırakır, ardında kalanların hayatları hep yarımdır artık. Kimse o boşluğu tamamlayamaz içinde oluşan koca bir boşlukla yaşamaya devam etmek zorundalardır. Rüyalar vardır bir de ölenin ardından görülen rüyalar, en kötüsü de odur bazı geceler öyle gerçekçi olur ki uyanmak istemezsin o anda kalmak onu yaşamak istersin rüya olduğunu kabul etmezsin ta ki uyanana kadar uyandığın an bilirsin onu sadece rüyalarında göreceğini bu gerçekle yaşamak, gerçeklerin en acımasızıdır. İşte böyledir ölüm diyemem daha söyleyemediğimiz birçok duygu yatar ve bu acıyı sadece yaşayanlar hisseder en derinlerinde.

Bu acıyı yaşamamanız dileğiyle.

okur

Yazar: Gamze

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.