Okulumdaki Garip ve Ürkünç Olaylar;)

Yine ben ve yine ürkünç olaylarım, ben hemen başlıyorum:

  1. Okul eski okulum, bizim ilkokul kızlar tuvaleti kapalıydı.  Ben de 5. sınıftım o zaman. Arkadaşlarım kapatılan tuvalette iki kırmızı parlayan göz gördüğünü söyledi. Ben duyar duymaz yanlarına gittim. Kanıtlamak için bir kağıda “Kimsin sen, nesin sen?” yazıp kapının altından attık, bir anda kağıt geri geldi, anam babam bağıra çağıra okula kaçtık. Gören köpek mi kovalıyor diye düşünüyor. Hava da kapalı, mevsim kış gün Pazar kursta oldu bu. Biri aldı kocaman taşı eline attı buğulu cama, atıldığı anda bu sever soluğu öğretmenler odasında aldık. Kapıyı açtılar ama hiç kimse yoktu, ben de gözleri görmüştüm hala düşündüğümde korkuyorum.
  2. Bu olay da eski okulumdaydı, bu biraz daha ürkünç ama asılsızdı. Bizim yarı kapalı bir spor salonumuz vardı, yani çatısı vardı duvarları yoktu solu okul sağı soyunma odasıydı. Arkasında lojmanlar vardı. Buna şahidim gerçekten çok korkmuştum ama asılsız çıkmıştı. Şimdi lojman duvar gibi göründüğü için genelde gözümüz oraya çarpardı. O gün beden vardı, orda oynamaya başladık, sınıfın tümü ordaydı. Bir anda bir çığlık koptu, biz kaçıyoruz, o adamın köpeği varmış ( pitbull türü köpek) kovalamaya başladı bizi bir arkadaşımı az kalsın ısırıyordu. Hemen sınıfa çıktık. Köpek gidince bakmaya indik, herkes yanına bir erkeği almış, koluna takmıştı, ben sevdiğimi aldım ve aşağıya indim. Aslında korkmuyordum bir köpekti o ama çığlık beni harbi ürkütmüştü. İndik buğulu bir camı vardı kapının aynı tuvalette ki gibi, oradan elinde bıçakla duran birini az uz seçtik. Erkekler kaçtı ben ve iki kız arkadaşım yaklaşıp baktık, köpek bağlıydı ama nasıl olurdu ben camdan bakmıştım kimse çıkmamıştı, belki gizlice bağlamıştı köpeği, işte o gece kimse uyuyamadı sonraki ve sonraki gecede, ben bir ara yansıma olarak tavanda örümcek adam gibi duran eli bıçaklı kırmızı gözlü kapkara birşey gördüm kimseye demedim, babam lanet sandı okuyup üfledi. Anlatamadım onlara. Bu da böyle ay unuttum bak şimdi müdüre gittik, müdür oraya girmeyi yasakladı müdür de yedi şaka gibi olaydı ama komik değil hiç komik değildi!
  3. Bu şimdiki okulumdan bir ne desem hipotez. Bizim hemen yanımızda Namrun Kalesi var ve bu kalenin altında yatanların olduğuna inanılıyor yani bir söylenti ben arkadaşıma sordum hemen yanımızda kale olduğu gibi 1-2 km aşağımızda mezarlık var. Ben yere basmaya korktum abicim. Zaten babam uzaktan eğitime aldı şükür. Bak şimdi Nemrun mu öyle biri varmış kalenin altında mı ne yatıyormuş. Bizim yanımız olduğu için büyük olasılık okulun altında ölüler var. Anam dedim bu nasıl iş, almamışlar mı? Ben kafayı yiyecektim. Umarım öyle bir şey yoktur. Ölü bir hocadan ders almak ……. neye yarar bilmiyorum.
  4. Diğer olay benim okulumda veya eski okulumda değil. Başka bir okul eğer korona olmasa oraya gidecektim Mazallah,  orda ki olayı anlatayım okulun bahçesinde çok ama çok eskide bir düğün olacakmış, kızın babası istememiş evlenmelerini düğünü duyunca basmış düğünü, maalesef oracıkta gelin ve damat şehit olmuş ve öldükleri yere gömülmüş hala okulun altında olduğu rivayet edilir.
  5. Son olayı aklıma geldi yazayım dedim. Bu olay Ordu’nun bir yaylasında, adı HUBİLİK. Bu Hubilik aslında bir zamanlar normal bir genç delikanlıydı, bu delikanlının gönlü güzel mi güzel bir kıza tutulmuş buraya kadar her şey iyiydi. Kızın babası bu ilişkiyi istemdi. Kız ve delikanlı gizlice buluşmak için yayladaki dilek ağacını belirlediler. Kızın babası öğrenmiş ve yolun yarısında onu yakalamıştı, gitmesine de izin vermemişti. Delikanlı orda beklemeye başladı saatlerce, günlerce, yıllarca bu sürede oradaki aşıkları görüp imrenmiş kıskanmıştı. Zaman aşımına uğramış ve kocaman kötü kalpli taş yürekli çirkin mi çirkin bir canavar olmuştu. Hala şu anda Ordu akşamları geceleri yaylada beraber kalan aşıkları, kaçırıp onları ayırırmış. Buna inanıyorlar biliyor musunuz?

Böylece yaşadığım ve bildiğim korku olaylarının birazlarını anlattım. Daha bildiklerim var ama onlar aşırı korkutucu akşam uyuyamazsınız anlatırsam

NEYSE KENDİNİZE DİKKAT EDİN! ALLAH’A EMANET OLUN, SAĞLICAKLA KALIN…

okur

Yazar: Gizemlikiz

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.