O Canı Uğruna Pisliğe Bulanmış…

O Canı Uğruna Pisliğe Bulanmış...

Akvaryumun içinde gözle görmeyi engelleyecek kadar pis bir suda çeşitli balıklar yaşıyormuş. Balıklar o kadar uzun süredir bu pislikte yaşıyormuş ki bu pisliği kendilerine mesken edinmişler. 

Issızlığın koynunda terk edilmiş bir kulübede yaşam mücadelesi verdikleri suda aslında alıştıkça can bulmuşlar. Ta ki kulübeye birileri gelip balıklar için onların suyunu değiştirene dek. 

Balıklar pisliğe o kadar alışmışlar ki suyun temiz olmasına karşın can buldukları pislik ellerinden alınınca birer birer ölmüşler. 

İşte şimdi benim kalbimde böyle azizim, pisliğe bulanmış ıssızlıkla sınanmış, çamura batmış. Benden suyumu değiştirmemi beklemeyin. Ben pisliğe muhtacım ben pisliğe muhtaç bırakıldım. 

Artık kalbimin üzerine örülen ağlarla, kararmaya yüz tutmuş suyumla kendi ecelimi bekliyorum. O yüzden suyama dokunmayın ve kalbimi rahat bırakın melekler o kendini çoktan şeytanın avuçlarına bırakmış. 

O kendini kavurucu alevlere bırakmış, o kendini pis suyuna bırakmış. O canı uğruna pisliğe bulanmış… 

Rapor Et

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

2 yorum

Yorum Yazın
  1. Yanılıyorsunuz almira hanım.insanlar pes etmemeli pislige bulandıgınızı söylüyorsunuz.biliyorumki büyük bir enerjiye ihtiyacınız var. Ama o gücü yaratacak olan yine sizsiniz. Siz en büyük güçsünüz bunu unutmayın. Asla vazgeçmeyin. Lütfen.insan kendine yetebilmeli. Kendinizi meşgul edecek hobiler bulun. Çocuk esirgemedeki çocuklara zaman zaman gönüllü anne gibi yaret edin. Onlara destek olun.lütfen..lütfen.söz verin.

  2. Teşekkür ederim ikinci yazımda zaten kendime yetebildiğimden bahsediyorum. Verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. Gayemin mutluluğuma yetecek şeylere çaba harcamak olucağına dair söz veriyorum, çok sağolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir