nicalos flamel

belki biliyorsunuzdur ama yinede söylemek isterim, nicalos flamel(1330-1418) Fransız bir simyacıdır 15.yüzyılında yaşamını sürdürmüş birisidir

Nicalos flamel ölümsüzlüğü bulduğunu iddia eden bir simyacıdır.Bana kalırsa evrendeki hiçbir şey imkansız değildir çünkü herşey beyinde başlayıp bizde biter çalışmak emek ister başarmak da daha da hırslandırır.

Harry Potter da sözü geçen felsefe taşı hatta ilk bölümün adıydı,izlediyseniz bilirsiniz bu arada belirtmek isterim ben de bir Harry Potter delisiyim. Herneyse konumuza dönelim Nicalos Flamel öldükten sonra mezarında bulunamamıştır. Ben bu olayı öğrendiğimde baya bir merak edip araştırmıştım o gece rüyamda ise çölün ortasında biz mezar gördüm annem ve diğerleri ise gitmemi istemiyorlardı ama ben ısrar ettim ve kaçtım orda bir mezar yazıyordu ismini okuyamadım çünkü bulanıktı,ve mezarı açtım ama içinde kimse yo sonra etrafıma baktım ve uyandım. Anlayacağınız üzere ben Nicalosa inanıyorum adam mezarında bile bulunamamış ayrıca bu adamında düşleri ve hedefleri vardı mesela ölümsüzlük ve felsefe taşını bulmak nicalos flamel ya gerçekten ölümsüzlüğü buldu ya da birisi nicolasa inanalım diye onu mezardan çıkardı. Bunu hiçbir zaman öğrenemicez veya öğrenicez kim bilir değilmi hayat zorluklar ile önümüze çıksa bile bizim hayatımız olduğu için onu geliştirmek bizim elimizdedir tıpkı hedeflerimize ulaşıp mükemmel bir gelecek kurmak gibi unutmayın “küçük hedefler yoktur,küçük adımlar vardır:)

okur

Yazar: Sevda-Sorut

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.