Neden Kooplog?

Hadi bugün neden burada olduğumuz konusunu konuşalım. Mesela burayı nasıl keşfettiniz? Ortamı nasıl buluyorsunuz? Ne hakkında yazıyorsunuz?

İlk ben başlıyorum. Burayı tesadüfen keşfettim. Aslında daha önce başka siteleri denemiştim ama hepsinin kullanması zor ve karmaşık gelmişti. Sonra tesadüfen Kooplog’a denk geldim ve hesap açtım. Yazması kolaydı. Tasarımı beğendim.

İlk blog yazımı tanışma yazısı olarak yazdım. İçerik olarak emin değildim. Sevdiğim şeyler hakkında yazabilirim diye düşündüm ben de. Sonralarda ise aklıma gelen veya dikkatimi çeken konuları yazmaya başladım. Az veya çok okunması o kadar da önemli değildi. Yazmak beni rahatlatıyor ve bir kişi de olsa yazımı beğense bu hoşuma gidiyor.

İlk başlarda neredeyse her gün yazıyordum ama sonralardan ara vermeye başladım. Şimdi ise elimden geldiği kadar yazmaya çalışıyorum.

Kooplog hakkında en çok sevdiğim şey ise toxic bir kitleye sahip olmaması. Neredeyse herkes nazik ve iyi. Linçleyen bir tayfayla hiç karşılaşmadım. Fikirleri zıt olan insanlar da bunu nazik bir dille aktarabiliyor ve bu çok güzel. Keşke gerçekte de hep bu tür insanlarla karşılaşabilsek.

Ayrıca burada insanlar beni gerçekten istediği için takip ediyor. Arkadaşım veya tanıdığım olduğu için değil, yazılarımı beğendikleri için. 

Bir de yarışma kısmı var tabii. Bence eğlenceli ve güzel. Kooplog’dan para kazanamıyorsunuz ama bu yarışmalar sayesinde hediye çeki kazanabilirsiniz. Ben iki kere kazanmıştım sanırım.

Yakın bir zamanda instagramı kapattım ve buraya ağırlık vermeye karar verdim. Kendimi geliştirebileceğim, yazı yazıp okuyabileceğim bir ortam instagramda saatlerce boş vakit geçirmekten çok daha iyidir.

Neredeyse beş aydır burada blog yazıyorum ve sürdürebildiğim kadar sürdürmek istiyorum. Çünkü bu beni gerçekten rahatlatan tek şey. Siz de Kooplog’da olma nedenlerinizi benimle paylaşmayı unutmayın. Hepiniz sağlıcakla kalın.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın
  1. Kesinlikle benide yazmak çok rahatlatıyor ve kooplogda kendimi geliştirme fırsatı buluyorum . Yarışma kısmıda çok güzel tabii bende 2 kere kazanmıştım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.