kooplog’a Nasıl İçerik Eklenir?

kooplog, dileyen herkesin kendi blog içeriklerini oluşturup; paylaşabildiği ya da paylaşılan blog içeriklerini okuyup; takip edebildiği bir blog platformudur.

 kooplog'da Blog Yaz

1) +Blog Yaz

kooplog Üyesi İseniz

 • Masaüstü Üzerinden İçerik Ekleme:

kooplog’un sağ üst köşesinde yer alan +Blog Yaz ibaresine tıklayarak İçerik Ekleme Paneli‘ne gidin.

 • Mobil Cihaz veya Tablet Üzerinden İçerik Ekleme:

kooplog’un sağ üst köşesinde yer alan ”+” veya ”+Blog Yaz”   ikonuna tıklayarak İçerik Ekleme Paneli‘ne gidin.

kooplog'a nasıl üye olunur?

kooplog Üyesi Değilseniz

 • Masaüstü Üzerinden Üye Olma:

kooplog’un sağ üstte yer alan kullanıcı ikonuna tıkladıktan sonra kaydol ibaresiyle devam edin. Açılan kayıt sayfasında yer alan ”Hesap Ayrıntıları” ve ”Profil Ayrıntıları” bölümlerini doldurun.

kooplog'a kaydol

 • Mobil Cihaz veya Tablet Üzerinden Üye Olma:

kooplog’un sol üstte yer alan kullanıcı ikonuna tıkladıktan sonra kaydol ibaresiyle devam edin. Açılan kayıt sayfasında yer alan ”Hesap Ayrıntıları” ve ”Profil Ayrıntıları” bölümlerini doldurun.

kooplog kayıt sayfası 

 • Kullanıcı Adı” kendi adınız olmak zorunda değildir; sadece giriş esnasında kullanılacaktır.
 • E-Posta Adresi” ihtiyaç halinde, içeriğiniz ile ilgili kooplog editörlerinin size ulaşabilmesi için gereklidir.
 • Sitede Görünecek İsim” kendi adınız olmak zorunda değildir; takma ad kullanabilirsiniz.
 • Hakkınızda (Kısa)” kooplog profilinizde gözükecek okuyuculara kendinizi kısaca tanıttığınız bölümdür.
 • Hakkınızda (Uzun)” kooplog’da oluşturduğunuz içeriklerin sonunda gözükecek bu bölümde okuyucularınıza kendinizi detaylıca tanıtabilirsiniz. Neden blog yazıyorsunuz, profesyonel olarak hangi işle meşgulsünüz, uzmanlık alanlarınız neler vb. bilgiler verebilirsiniz.

Örnek: 

Sevcan Kahraman

Resmi olarak pazarlamacı ancak ruhu doğuştan satışçı, iş bitirici, meraklı, araştırmacı, enerji küpü, sosyal magnet ve tabi ki mekan avcısı.

 • Kullanıcı ve Gizlilik Sözlemesi Onayı” kutucuğuna tıklayarak kooplog Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve anladığınızı kabul etmiş olursunuz. Sayfanın en altında Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni bulabilirsiniz.

Kaydınızı tamamladıktan sonra “+Blog Yaz” veya “+” butonuna tıklayarak içeriğinizi oluşturabilirsiniz.

kooplog'da içerik oluşturma

2) İçeriğinizi Ekleyin

 • Başlık girin: Paylaşacağınız içerik ne kadar mükemmel olursa olsun; etkili bir başlığın önemini asla atlamamalısınız. İçeriğiniz için en uygun olacağını düşündüğünüz ve okuyucuların dikkatini çekeceğine inandığınız başlığı bu alana girin.
 • İçeriğinizi Yazmaya Başlayın: bu bölüme içeriğinizi yazabilir ya da yapıştırabilirsiniz. İçeriğinizi ekledikten sonra düzenleyebilirsiniz. İçeriğinize bağlantı, alıntı, resim ve video ekleyebilirsiniz.

                                        

 • Kapak Görseli: Bu alana ekleyeceğiniz görsel ana sayfada gözükecektir. Telefonunuzdan veya bilgisayarınızda bulunan görseli “Görsel Yükleyin” butonuna tıklayarak ekleyebilirsiniz. Dilerseniz “Görsel Linki Ekleyin” butonu ile de internette bulunan ve kapak görseli olmasını istediğiniz görselin linkini ekleyebilirsiniz.

Not: Eklediğiniz görsellerin telif hakkına tabi olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

 • Kategori Seçin: Yazınızın yayınlamasını istediğiniz en uygun kategoriyi bu alandan seçebilirsiniz.
 • Etiket Ekleyin: Yazınıza uygun etiketleri girerek okuyucuların yazınıza daha hızlı ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Girdiğiniz etiketleri klavyenizden “Enter” tuşuna basarak ayırabilirsiniz.
 • Kullanıcı ve Gizlilik Sözlemesi Onayı” kutucuğuna tıklayarak kooplog Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve anladığınızı kabul etmiş olursunuz.
 • Taslak Olarak Kaydet” butonuna tıklayarak yazınızı daha sonra düzenlemek için kaydedip dilediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • Yazıyı Önizle” butonu yazınızı taslak olarak kaydettikten sonra aktif hale gelecektir. Yazınızı yayınladıktan sonra nasıl gözükeceğini görüp düzenleme yapabilirsiniz.

Tüm bilgileri eksiksiz şekilde doldurduğunuz emin olduktan sonra ”Gönder” ibaresine tıklayın.

İçeriğiniz kooplog editörleri tarafından incelemeye alınır ve uygun görülmesi halinde kooplog.com‘da ilgili kategori altında yayınlanır. İçeriğinizin en doğru zamanda yayında olmasına özen gösterilir bu nedenle içeriğinizin yayınlanması biraz zaman alabilir.     

Not: kooplog Editörleri, içerik optimizasyonu sırasında içeriğinizde değişiklik yapabilir. Konu hakkında detaylı bilgi için kooplog Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi‘ne göz atabilirsiniz.

 kooplog profil sayfası

3) Profil

 Profilinizi özelleştirin

 • Profil ikonuna tıklayarak “düzenle” bölümünden sitede görünen isminizi ve hakkınızda bölümlerini düzenleyebilirsiniz. Aşağıda bulunan “sosyal medya” alanından sizi daha yakından tanımak isteyen okuyucularınız için sahip olduğunuz sosyal medya hesaplarınızı ekleyebilirsiniz. Örnek Sosyal Ağ Linki: https://www.facebook.com/kooplogcom
 • Profil fotoğrafını değiştir bölümünden veya direkt profil resmi üzerindeki kamera ikonuna tıklayarak profil resminizi ekleyip düzenleyebilirsiniz. Profil resminizi direkt bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ekleyebilir; dilerseniz telefon/bilgisayar kameranız üzerinden fotoğraf çekip düzenleyebilirsiniz.
 • Kapak görselini değiştir bölümünü kullanarak dilediğiniz kapak görselini ekleyerek profilinizi zenginleştirebilirsiniz. 

 

kooplog profil blog yazıları

Blog Yazıları

 • Profilinizdeki “Blog Yazıları” bölümünden yayınlanmış, onay bekleyen veya taslak halindeki yazılarınıza ulaşabilirsiniz.

Bildirimler

 • “Bildirimler” bölümünden tüm bildirimlerinizi kontrol edip “okundu” bölümüne aktarabilirsiniz.

Mesajlar

 • Mesajlar bölümünde “gelen kutusu” sekmesinde size gelen tüm mesajları görebilir ve yıldızlı olarak işaretleyerek “yıldızlı” bölümünden sizin için önemli olan mesajlara erişim sağlayabilirsiniz.
 • Dilerseniz bu bölümden veya mesaj göndermek istediğiniz kullanıcının profilinden dilediğiniz yazara özel mesaj gönderebilirsiniz.

Takip Edilenler

 • Takip ettiğiniz kullanıcıları bu bölümde görüntüleyebilir ve profillerini ziyaret edebilirsiniz.

Takipçiler

 • Sizi takip eden kullanıcıları bu bölümde görüntüleyerek onlarla kolayca iletişim kurabilirsiniz.

Ayarlar

 • Ayarlar bölümünden e-posta adresinizi ve parolanızı kolayca değiştirebilirsiniz.

kooplog'da Blog Yaz

4) Sormaktan Çekinmeyin

Aklınıza takılan tüm soruları 7/24 bizimle paylaşabilirsiniz. kooplog Ailesi olarak size yardımcı olabilmek adına bekliyor olacağız.

Tüm soru ve görüşleriniz için: [email protected]

Önerilen İçerik: 7 Adımda Etkileyici Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

Rapor Et

blogger

Yazar: kooplog

kooplog.com; blog içeriklerini takip edebileceğiniz, dilerseniz kendi blog içeriklerinizi oluşturabileceğiniz bir blog platformudur.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Facebook Yorumları