Monokrom Stil Nedir?

Merhaba,bu yazımda ton sür ton modası ile karıştırılan,Victoria Beckham’ı kraliçe kabul ettiğimiz,dizilerde hatta sokakta şık bulduğumuz çoğu insanın giyindiği asıl tarzı,monokrom tarzı konuşacağım.

Monokrom,sadece modada kullandığımız bir terim değil.Fakat bence en çok modaya yakışan bir terim.Google tanımıyla Monokrom Modası;Tek renk kıyafetlerin kombinlenmesiyle oluşan moda akımı.

Girişi,öznel minik düşüncemi ve Google tanımımızı ortaya attıysak görsellerle anlatıma başlayabilirim.

.

Çiçekli böcekli,desenli,şekilli,yazılı şeyleri giydiğimiz modadan sıkıldık.Özellikle 2021 yılında bu bizi fazla sıktı.2020’ler modasını da ele alacağım elbet.(Bunun için yılın en azından 2025 olmasını bekliyorum ama sanırım dayanamayacağım.)Dışarıda görüp”oha çok şık” dediğimiz çoğu kişi ya ton sür ton,ya da monokromdur.Çünkü evden markete de gidiyor olsak düz eşofmanın üstüne desenli tişört çekmek yerine düz siyah taytın üstüne monokrom modası ile beyaz,desensiz,sade,hoş kumaşlı ve bu fazla sadelikten dolayı ihtiyaç duyduğu için güzel bir modele sahip olan tişört giymek her zaman daha iyidir.Evet Google tanımımız biraz eksikti,monokrom tek rengi tepeden tırnağa giyinmek kadar az önce verdiğim örnek gibi zıt renkleri de kombinlemektir.

Siyah beyaz da en klasik monokrom örneğidir.Kurtarıcı parçalarımız hep siyah beyazdır spor-şık kombinlerin çoğu siyah beyazdır,kahve içmeye giderken “yaaani şık olayım ama çok da abartmayayım” kombinlerimiz hep siyah beyazdır.

,

Victoria Beckham ise monokromu zıt renklerle değil,çoğu zaman canlı bir şekilde kullanıyor.Özellikle kırmızı ve sarı outfitleri fazla dikkat çekiyor.Hatta taşıması çok zor olan parçaları bireştirerek kendine yakıştırıyor.Belki başka bir yazıda Victoria Beckham’ı tamamen ele alıp onun tarzı hakkında yorumları  sunarım.
Şimdilik monokromdan bu kadar,kısa bir yazı fakat monokromu ansiklopedi kalınlığında anlatacak halimiz yok.Blogumda arada sırada böyle kısa konuları konu edeceğim,takipte kalın.

Nisnushka
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
VOGUE hakkında konuşalım
Sonraki
Marilyn Monroe ve “Aptal Sarışın” etiketinin ilişkisi

Marilyn Monroe ve “Aptal Sarışın” etiketinin ilişkisi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.