Moda bağımlıları için film önerileri

 Tiffany’de Kahvaltı/ Breakfast At Tiffany’s (1961)

Romanın adı New york taki ünlü mücevher dükkanı Tiffany’s den alıyor.Başlangıçta romanın kahramını Holy karamsarlığa kapılıyor ve ne zaman karamsarlığa kapılsa kendini mücevher dükkanının önünde buluyor.Elinde sandvici ve yudum yudum kahvesini içerken mücevherlerden kendini alamıyor.Depresyondan kurtulmaya çalışan Holy daha öncesi uyuşturucuyu bile denemiş ama Tiffany kadar haz duyamamıştır.

Şeytan Marka Giyer/ The Devil Wears Prada (2006)

Miranda Priestly (Meryl Streep) ise moda dünyasının en güçlü kadını olan Runway’in korku salan kraliçesi kendisine bir asistan alacaktır. Milyonlarca kızın hayatını verebileceği bir iş ise sıradan bir NewYork’lu olan Andy Sachs (Anne Hathaway) için göz kırpmaktadır.

Coco Chanel’den Önce/ Coco Before Chanel (2009)

Audrey Tautou’yla hayat bulan, moda dünyasının fenomeni Gabrielle “Coco” Chanel’in gerçek yaşam hikayesi: Coco Before Chanel.. 

Yetimhanede başlayıp, kabare şarkıcılığına uzanan daha sonra da dünyanın en önemli modacısı olma yolunda ilerleyen, masal gibi bir hayat. Gerçek adı Gabriella Chanel olan Coco Chanel’in Paris’e taşınmadan ve ünlü olmadan önceki yaşamından kesitleri sergileniyor.

……………………………………………………………..

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.