in

Metamorfoz

Metamorfoz

Metamorfoz

Part 1. Hava rüzgarlı. Evde iki kara kedim var, yürüyüşe çıkarken, bu sebeb ile kapıyı iki kez kitliyorum. Asansöre biniyorum, inişe geçiyorum elimdeki eksiği fark ediyorum. Anahtar, şaşkınlık ile kapının üzerinde kalıyor. Geri dönüyorum ve alıyorum. Bitkisel hayat ve üzerimdeki donukluk devam ediyor, kahvesiz geçmeyecek . Asansörden çıkarken kimseyle karşılaşmamayı diliyorum çünkü yazacaklarım var  ve bunları unutmak istemiyorum  Hava nasıl güzel, rüzgar kulağımda kulaklık olduğu için ıslık çalıyor gibi geliyor. Çok güzel bir saat, gün batacak birazdan. Ağır yürüyorum ve yazıyorum. İnsanlara ulaşmayı sevdiğimin farkındayım bu sebeble bu yönümü hep besliyorum. Meyve vermeyen ağaca odun derlermiş. Bugün duydum bu cümleyi. Her üretim insan için yapılır.

Yanlız olsan, sadece kendinin görebileceği işler ve üretimler yapsan, bir süre sonra üretemezsin. Paylaşım insanı geliştiren, katkı sağlayan bir eylemdir. Bir diğerine aktaramadığın üretimin kime ne faydası olabilir. Onun için yaratıcılık ve üretim sosyal olmayı gerektirir. Ben görevimi yaptım, misyonumu tamamladım gibi yaklaşımlar tehlikeli ve odun kokan düşünceler. Yürüyorum arada bir banka oturup yazıyorum.  Şaşırmak, yaşam motivasyonu olarak gerekli bir hal durum. Rutin kokan bir yaşamda şaşırmak zaman alır belki de hiç olmaz. O zaman yeniliklere açık, gözlemci, hayal gücümüzü kullanan, en az iki şey üreten, herşeyden önemlisi paylaşmayı becerebilen bireyler olmayı devam ettirelim veya öğrenelim.

Yaşamda pek çok şey öğrenilebilir becerilerdir. Çevrenizdeki  insanları inceleyin, size ne katıyor ne eksiltiyor. Ne işe yarıyorlar yada yaramıyorlar . Herşeyden önce yaşam motivasyonunuzu düşüren, üretken olmayan, duygularınızı paylaşamadığınız  insanlardan uzak oturun kalkın. Değişik yayınlar, biyografiler okuyun ve filmleri izleyin . İnsan ve başarı hikayeleri ilham verir. Tabi işler ilham beklemek ile yürümez. Çalışmak, zaman ayırmak üzerinde düşünmek, başına oturmak gerekir. 10 ücretimde 1 tanesi ilhamdır, diğerleri çalışmak ile gelen başarıları ve tesadüf değildir. İstikrar ile yapılan her iş gelişir, değişir ve iyiye gider. İlham, tek seferlik ateşler gerisi yoğunlaşma ve kafa yorma ile devam eder. Kendinize iyi gelen işler yapmanız dileğimle kalın sağlıcakla. 

yazar

Yazar: Handan Günaydın

🦋Görsel sanatlar öğretmeni ~öğrenme meraklısı~ kitap sevdalısı~ insan psikolojisine meraklı ve hayran~enerjisine sahip çıkan~kendisiyle barışık~seven sevilen ~ruh duygu davranış huy estetiğin önemseyen. 💕
kedileri olan evli ve bir çocuk sahibi üretmeye ve faydalı olmaya aşık biriyim. 🎱

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.