Mesut Sadece Fenerbahçe’ye Gelmedi!

Fenerbahçeli taraftarların büyük rüyası Mesut Özil nihayet sarı lacivert formaya imza attı. Bu transfer üzerine Mesut Özil’in yeteneği, kariyeri, asist ve golleri gibi konularda oldukça konuşuldu. Lakin bizler Mesut Özil’de konuşulmaya değer başka bir şey daha gördük. Dünya yıldızı olmasına karşın mütevaziliği ile öne çıkmayı başarmak büyük iş. Genelde böyle yıldız oyuncuların inanılmaz egoları olur. Biz Mesut Özil’de bunun tam tersini gördük. Yetenek ve kariyeri böylesine üst düzey bir ismin mütevaziliği bizleri etkiledi.

O sadece bir futbolcu transferi olarak değerlendirilecek basitlikte birisi değil. Aynı zamanda genç sporculara da büyük bir rol-model. Genç ve yetenekli sporculara gerek kariyeri gerekse de duruşuyla çok şey katabilecek bir isim. Bu noktada Özil’in yardımseverliği konusu da önemli. Sadece kendi çevresindekilere değil, aynı zamanda görüp yetişebildiği birçok kişiye yardımcı olan bir futbolcu. Ve bunu yine sessiz sedasız, gösterişsiz yapabilen nadir isimlerden.

Mesut Özil’li bir Fenerbahçe karşısında diğer takımlarında seviyesini yükseltmek durumunda kalacakları kesin. Böylelikle Türkiye futbolunun da gelişeceğini söylemek mümkün.

Hoş geldin Mesut Özil.

*Spor üzerine bir deneme amaçlı böyle bir yazı yazdım. Bakalım spor ne kadar ilgi çekiyor buralarda.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.