in , ,

Merhaba Diplomalı İşsiz :)

Merhaba Diplomalı İşsiz :)

Merhaba,

Doğdun, büyüdün, okudun ve artık kendi ayaklarının üzerindesin. Hayal ettiğin her şey için çalışmaya başlamalısın. Para biriktirmelisin. Annene o şahane evi satın almalısın. En sıfırından muhteşem bir araba. Ve en önemlisi de ömrünün geri kalanı için bazı şeylere sahip olmalısın. 

Güzel bir bölüm okumamış olabilirsin. Ailenin istemediği bir okula gitmiş olabilirsin. Bu işsiz kalmamıza engel mi? Yani çalışıyor olabilmemiz için illa doktor mu olmamız lazım? Halkla İlişkiler, pazarlama, radyo televizyon, çocuk gelişimi… Ben yeni mezun biri olarak İstanbul’da CV göndermediğim iş ilanı yoktur. Asla küçümsemiyorum temizlik personeli için bile… Yok deneyimim kardeşim. Ben bu okulu bitirdiğimde bana diploma + 2 yıl deneyim vermiyorlar. Napalım peki biz? Kurum ve kuruluşlar olarak siz söyleyin. Böylesi hayatın pahalılaştığı bir dönemde nasıl geçinelim? Anne babalar, çocuklarının gözlerinin  içine bakıp ‘oğlum/kızım kurtaracak bizi’ diye beklerken görüşmeye bile çağrılmıyoruz. Çünkü her şeyden en az bir tanesi yetersiz. Tabii ki yetersiz olacak ben daha ‘TAMAM’ olan bir insan görmedim… 60 yaşındaki bir profesörün bile yeni öğrendiği çok şey var.

 Lütfen biraz deneyimsiz birilerini isteyin. İnanın öğrenmek istediğimiz o kadar çok şey var ki…

okur

Yazar: Güleser KARA

Merhaba,

Ben Güleser KARA. 20 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. ÇOMÜ - Ezine MYO'da Halkla İlişkiler ve Tanıtım okudum. Şuan da ise tüm İstanbul'a gönderdiğim CV'lerin geri dönüşlerini bekliyorum.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

2 yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.