Mektuplar- Agah Bey ve Nurhan Hanım

9 Aralık

Bugün cephede zor bir gün geçirdik Nurhan hanım. Düşmanlarla çarpışırken ölüm adeta yapıştı yakamıza. Neyse ki siz yetiştiniz, siz geldiniz gözümün önüme. Ah Nurhan hanım, siz olmasaydınız ne olacaktı benim halim? Ruhumu öyle huzurla dolduruyorsunuz ki düşmanlar bile yanaşamıyor bana. Bu kudretiniz tekrar ve tekrar mest ediyor beni. Affola, gevezelik ettim. Yakında geleceğim sevgilim, yakında geleceğim.

Saygılarımla, Agah.

12 Aralık

Ne de güzel yazmışsınız Agah Bey. Sizin bu güzel cümleleriniz beni ne kadar utandırıyor bir bilseniz. Bugün eski fotoğraflarınızdan bir tanesini gördüm; çamlık dibinde oturduğunuz şu fotoğraf. O zaman sakallarınız da varmış, ne de güzel yakışıyor size. Özledim sizi Agah Bey, tüm kalbimle yolunuzu gözlüyorum, kendinize dikkat edin oralarda.

Sevgilerimle, Nurhan.

23 Aralık

Size geceden yazıyorum. Gökyüzü bugün çok güzel Nurhan hanım, yıldızlar şarkı söylüyorlar sanki. Öyle parıldıyorlar ki yıldızlar, bu parıltı sadece ışıktan olamaz, bu parıltıda seste var, beste var. Hem sadece yıldızlar değil, Ay da tüm görkemini sergiliyor Nurhan hanım. Müthiş, gerçek bir şaheser bugün gökyüzü. Ama ne var biliyor musunuz? Ben kendi gökyüzümü özledim, seni özledim sevgilim. Bu muharebe öyle bir hal aldı ki artık umutlarım tükeniyor Nurhan hanım. Tek desteğim sizsiniz, size olan özlemim tetikliyor yaşama isteğimi. Kalbinden öpüyorum sevgilim, sırf sana gelebilmek için umutlarımı öldürmeyeceğim.

Saygılarımla, Agah.

3 Ocak

Sakın kendini kaybetme canım, bir daha asla kapılma umutsuzluğa. Belki şu an bedenlerimiz uzakta ama ruhum her zaman yaşatacak seni. Uzun zamandır cephedesin. Canım, yoruldun biliyorum ama sık dişini, sabret biraz daha. Bugün senin için yıldızlara bakarak dua edeceğim canım, içini ferah tut.

Gökyüzün, Nurhan.

8 Ocak

Aylar oldu Nurhan hanım ama henüz bir antlaşmaya varılamadı. Askerlerim ve ben erzak sorunu yaşamaya başladık. Düşman askerler gayet iyi durumdalar. Sevgilim, bunları sana yazıyorum çünkü geri dönemeyebilirim. Ayrıca bilirsin ki her zaman dürüstlükten ve açıklıktan yanayım. Nurhan hanım, sevgilim, böyle giderse kaybedeceğiz. Ben dönemezsem eğer; mutlu olun çünkü siz üzülürseniz benim ruhum huzura eremez. Beni mutluluğunuzla ödüllendirin Nurhan hanım, kederinizle cezalandırmayın.

Saygılarımla, Agah.

14 Ocak

Kederlenme demişsin bana, nasıl kederlenmeyeyim Agah bey? Nasıl cümleler kurmussunuz böyle, nasıl düşürmüşsünüz kendinizi! Eziyet etme kendine canım, umudunu kaybetme. Döneceksin yanıma, sıcacık yuvamızda edebiyat konuşacağız, sarılacağız ve seninle şiirler okuyacağız. Bugün yine senin için dua edeceğim canım, tüm kalbimle, güçlü kal. Gökyüzün seni bekliyor, seni bekliyorum.

Sevgilin, Nurhan.

14 Şubat

Bu mektubu aldıysan eğer ölmüşüm demektir sevgilim. Senden ricamdır ki benim için kederlenmeyesin. Sevgilim, önünde uzun bir hayat var senin, inanıyorum. Benim görevim artık bu dünyada son buldu, buna çare bulamayız. Sen de sakın yaslara boğulup hasta etme kendini, sakın sevgilim. Yeni insanlarla tanış, yeni bir iş edin, yeni bir sevgili bul kendine, seni üzmeyecek bir delikanlı. Kendini mutlu etmek için uğraş ki ben de huzura ereyim seninle. Çok kederlendiğin zaman da gökyüzüne bak sevgilim, ben sana parıldarım.
Mektubumu sana yazdığım bir şiirle bitiriyorum sevgilim, mutlu kal.

Yıldızlar olmasa da gökyüzünde bir daha,

Ay doğmasa da güneşten sonra,

Olmasa da gece,

Mühim değil sevgilim;

Benim gökyüzüm sensin.

Yıldızlar gülüşündür, 

Parıldar çehrende;

Ay tenindir,

Aydınlatır bedenimi;

Gözlerin, karanlıktır;

Yaşatır ruhumu.

Mezarın altında da olsa bedenim,

Ruhumla seni sevmeye devam edeceğim.

Kapılırsan eğer kederli yaşama,

Esirgersen benden gökyüzümü,

İşte o zaman sevgilim;

Ruhumla da senden vazgeçerim!

Berkan
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
CESETLER YÜRÜR MÜ SİZCE?
Sonraki
Yakın Uzak

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.