Maskesiz Yaşam Sahi Nasıldı ?

  • Gündemimizde COVİD-19 hastalığı nedeniyle maske takma zorunluluğu getirildi. Herkesin yüzünde o garip bir cisim. Çocuklar görünce korkması ve ağlaması ve dahası. Bu zorlu süreçte başta annem gibi sağlık çalışanı olan kişiler, öğretmenler, öğrenciler, kurumlarda çalışma kişiler, inşaat işçileri, temizlik gorevlileri , kuryeler ve daha sayamadığım meslek erbabları. Hepsinin zorlu bir mücadelesi var. Psikolojik açıdan yıpranmış bir insan topluluğu var. İnsanlar artık normalleşmeye gecmeyi umut ediniyor. Peki normale geçince hayat nasıl olacak?

Normal oldu diyelim. Peki? Maskesiz nasıl yaşıyorduk. O güzel günler , arkadaşlarımızla ettiğimiz sohbetler, sevdiklerimize sarılmamız , sevdiklerimizle içtiğimiz o güzle kahvenin tadı ve hoş sohbetleri, Yeni keşfettiğimiz yerler… 

Nasildi sahi? Maskesiz yaşam. Daha güzeldi.

Dert ,tasa , ekonomik buhran, psikolojik sorunlar, eve tıkılmak ve daha sayamadığımız birçok olumsuz olaylar. Nerede o eski günler nere de o eski mutluluklar nere de ? Size soruyorum nere de ? 

Hepsi birer birer yok oluyor. Maskesiz yaşamı özleyen tek ben değilimdir sanırım. Alıştık fakat psikolojik olarak alışamadık. Bu karantina sürecinde daha çok kendinizi geliştiren faaliyetlere yönelirseniz şayet daha güzel şeyler sizi bekliyor olabilir. Olumsuzluklar icinde olumlu faaliyetler yaratmak sizin elinizde. Siz yaratamıyorsanız  bir başkası mutlu etmesini beklemeyin. Hedefiniz kendiniz ve en iyi tanıyacak kişi yine kendiniz ….

fatma-nur-dilsiz
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
6. Hissin Olumlu Ve Olumsuz Yanları
Sonraki
Gelecek Kaygısı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.