in

Marvel Tree

Mucize ağacının gölgesinden yazıyorum size. Hafta sonları nedendir bilmiyorum hep ilham vermiştir bana. Kalbim pır pır bir heyecanla uyanırım. Bu heyecanı koruyacak kişi ve mekanlarda olmak isterim. Heyecanın üzerime yığılıp kalmasını istemem. Yaşam devam ettiği sürece hayaller, umutlar keşifler ve üretim daima olmalı. Bu sebeptendir ki ilham veren kişi, mekan ve müziklere hayranım. Sürekli lay lay lom yaşanmayacağı için sevdiğim mekanları koku, doku, ses ve renk olarak olumlu kodluyorum ki, işime, yaşamıma  zor anlarımda daha toparlayıcı yaklaşabileyim. Duygu her şeyimiz, haberimiz yok, harcıyoruz yok sayıyoruz, kapatıyoruz. Hayat öyle yoğun ki… İş, güç koşturmasına ne hissettiğinin çoğu zaman farkında değiliz. Ne zaman rutin bozuluyor, bir şeyler gitmesi gerektiği gibi gitmiyor o zaman bir duraklıyoruz, sorguluyoruz. Duygu patlıyor mu? Evet olumlu, olumsuz bir şekilde bizi etkiliyor.

Marvel Tree

 

Bu etkileşimi anlamak için belli aralıklarla duygu sağlaması yapmak en güzeli. Farklı yöntemler ile olabilir. Çizmek, okumak, yazmak kendini ifade ettiğin her alan seni sen yapan, öz güven deposu yegane dostun. Sana iyi geleni bulmalısın. Bu bir dost, aşk, dışavurumcu bir yöntem her şey senin elinde ve içinde. Bir noktadan beslenmek zorundasın. Hayat bunu gerektiriyor. Kimi yemek yapıyor, sunuyor ve iyi, olumlu bildirimlerle bağlanıyor hayata. Giyiniyor, alışveriş yapıyor. İnsan var olmak ve duygularının karşılığını ya da boşluğunu bir şekilde doldurmak için yaratılmış. Sanat zaten tarifsiz başlı başına bir ayrıcalık ve düşünme biçimi, hayat tarzı. Bu günlerde ilham kelimesini çok kullanıyorum, bunun yaşamın anahtarı olduğunu düşünüyorum. Her şey anlamak ve anlaşılmak üzerine ise kendini ifade etme şeklini bulman sana sunulan imkanlar ve ilham denilen sihirli değnekle alakalı. Haydi neredesin bilmiyorum. Pencereden bak, kahve yap kendine, sevdiğini ara, kalemini boyanı al, yaz, çiz, boya. Kendin için bugün ne yaptın ey güzel insan seviyorum sizi kalın sağlıcakla. 

yazar

Yazar: Handan Günaydın

🦋Görsel sanatlar öğretmeni ~öğrenme meraklısı~ kitap sevdalısı~ insan psikolojisine meraklı ve hayran~enerjisine sahip çıkan~kendisiyle barışık~seven sevilen ~ruh duygu davranış huy estetiğin önemseyen. 💕
kedileri olan evli ve bir çocuk sahibi üretmeye ve faydalı olmaya aşık biriyim. 🎱

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.